ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه فایل های خراب RAR را تعمیر ، ریکاوری و یا فایل های سالم را از آن جدا کنیم ؟

چگونه فایل های خراب RAR را تعمیر ، ریکاوری و یا فایل های سالم را از آن جدا کنیم ؟

چگونه فایل های خراب RAR را تعمیر ، ریکاوری و یا فایل های سالم را از آن جدا کنیم ؟

خراب شدن فایل های RAR در اغلب موارد پس از دانلود آنها رخ می دهد و خطاهای نظیر “the archive is either in unknown format or damaged” را در صورت معیوب بودن فایل مشاهده می شود ، با نمایش این خطا ممکن است تصور کنید که تمام حجم مصرفی اینترنت و مدت زمانی که برای دانلود فایل صرف کرده اید تلف شده است ؛ اما با روش هایی که جهت تعمیر و ریکاوری فایل های خراب RAR در ادامه معرفی می کنیم، می توانید به سادگی فایل های RAR را ریکاوری کنید.

معولا زمانیکه شما می خواهید یک فایل حجیم را در اینترنت قرار بدهید این فایل را با استفاده از نرم افزارهای WinRAR یا امثال آنها تکه تکه می کنید و بصورت جداگانه در اینترنت قرار می دهد ، افرادی که می خواهند فایل را دانلود کنند بصورت مجزا فایل ها را دانلود سپس توسط نرم افزار WinRAR یا مشابه آن فایل ها را به هم می چسبانند و فایل بصورت یکپارچه در می آید. اما توجه کنید که این فایل ها باید پشت سر هم به همدیگر متصل شوند و نرم افزارهای WinRAR برای اینکه بدانند کدام فایل باید ابتدا و انتها باشد از مکانیزمی به نام CRC که مخفف Cyclic Redundancy Check می باشد استفاده می کنند.

1

مطالب مرتبط


گام 1 - تعمیر و ریکاوری فایل های خراب و آسیب دیده RAR

گاهی فایل های فشرده پسورد دار هستند که معمولا کاربران پسورد فایل را فراموش می کنند و برای باز کردن آن ها با خطای پسورد مواجه میشوند؛ برای رفع این مشکل می توانید از نرم افزار های حذف و شکستن پسورد فایل های فشرده استفاده نمایید.

همچنین در صورتی که فایل های فشرده با فرمت RAR معیوب باشند، با انجام مراحل ریکاوری فایل RAR می توانید آن ها را تعمیر کنید.

وقتی که می خواهید یک فایل معیوب را از حالت فشرده خارج یا اکسترکت کنید، خطاهای مختلفی نظیر CRC failed in file name یا Next volume is required را مشاهده می کنید.

این خطا ناشی از خراب بودن یک بخش از فایل دانلود شده یا در صورتی که فایل شما بسیار حجمش بالا باشد مثل فایل های بازی و .. نیاز به بخش بعدی برای باز کردن و تکمیل کلی فایل است .

گاهی فایل های دانلود شده حجیم هستند و به چندین پارت یا قسمت تقسیم شده اند؛ در این مواقع نمی توان به دنبال قسمت معیوب فایل گشت و بر اساس حدس و گمان قسمتی که سبب خطا شده است را دانلود کرد.

2

برای رفع این خطا و تعمیر فایل های RAR  سه راه حل پیش روی شما خواهد بود :

ریکاوری فایل ها با نرم افزار WinRAR

تعمیر فایل های RAR با استفاده از WinRAR به سه حالت امکان پذیر است:

تعمیر و بازیابی فایل RAR با استفاده از قابلیت Recovery Records

معمولا هنگام ساخت یک فایل فشرده RAR ، می توان قابلیت recovery records را به آن اضافه کرد. در صورتی که سازنده فایل تصمیم داشته باشد ویژگی ریکاوری فایل RAR را فعال کند، حدود ۳ درصد به حجم کلی فایل افزوده میشود. این ۳ درصد به این معنا است که شما می توانید تا ۳ درصد از کل بخش های موجود در این فایل را بازیابی کنید. این ۳ درصد به صورت پیش فرض برای تمامی فایل ها اعمال میشود و در صورت نیاز می توان از طریق تب advanced این مقدار را کاهش یا افزایش داد.

در صورتی که فایل شما این قابلیت را داشته باشد می توانید از آن برای تعمیر فایل استفاده کنید. ابتدا فایل را با نرم افزار WinRAR باز کنید. در صورت نیاز می توانید از جایگزین های نرم افزار WinRAR نیز برای باز کردن فایل های فشرده با فرمت RAR  استفاده کنید.

فایل های آرشیو شده را با هم انتخاب کنید و روی آن ها راست کلیک کنید . از منو باز شده گزینه repair را انتخاب کنید. بعد از این کار نرم افزار به صورت خودکار سطوح مخلف بازیابی و ریکاوری فایل خراب RAR را انجام می دهد.

3

ریکاوری فایل RAR  با استفاده از  Parity files

از این قابلیت می توانید زمانی که می خواهید یک فایل حجیم و بزرگ را جا به جا کنید و از آن نسخه پشتیبان یا بک آپ تهیه کنید استفاده کنید.

چیزی که سبب میشود برای تعمیر فایل های خراب RAR از Parity files استفاده کنید، تعمیر پارت یا بخش های معیوب هر فایل است. Parity files با نام های دیگری مثل PAR یا PAR2 نیز شناخته میشوند.

برای ساخت فایل PAR لازم است که از نرم افزار های دیگری استفاده کنید. بدین منظور می توانید از نرم افزار Newsbin Pro استفاده کنید. با استفاده از این برنامه می توانید فایل های PAR را هر زمان که در دسترس بودند دانلود کنید.

برنامه های مستقل دیگری مثل MultiPar  برای دانلود فایل های PAR یا PAR2 وجود دارد.

4

اکسترکت کردن فایل های سالم از فایل خراب و آسیب دیده RAR

در صورتی که استفاده از دو روش بالا سبب ریکاوری فایل RAR نشد، می توانید فایل را اکسترکت کنید و از حالت فشرده خارج سازید. برای استفاده از این روش لازم است که مطابق با شکل زیر تیک گزینه Keep broken files را در تب General بزنید.

 

بازیابی فایل RAR با استفاده از ابزارهای تعمیر فایل فشرده


برای تعمیر فایل های فشرده با هر دو فرمت RAR و ZIP ، ابزارهای مختلفی تحت عنوان compressed file repair tool وجود دارد. این برنامه ها از نرم افزار WinRAR قوی تر هستند و سازگاری بهتری برای اسکن و عیب یابی انواع فایل های معیوب RAR یا ZIP دارند.

برخی از بهترین ابزارهای تعمیر و ریکاوری فایل های معیوب RAR عبارتند از:

ZIPmagic ، Recovery Toolbox for RAR و Advanced RAR Repair.

دانلود مجدد فایل های RAR

در مرحله آخر اگر موفق نشدید با استفاده از روش های گفته شده تعمیر فایل RAR را انجام دهید و خطاهای مربوطه را برطرف کنید، فایل را مجددا دانلود کنید.

این روش به خصوص زمانی کاربرد دارد که متوجه میشوید سرعت دانلود شما از سرعت آپلود فایل بالاتر بوده است یا این که آپلود کننده اصلی فایل، نسخه کامل و بدون ایراد فایل RAR را برای دانلود قرار داده است.

همچنین اگر مشکل در دانلود فایل عمومی بوده باشد، می توانید با جست وجو در نت قسمت جا افتاده و معیوب فایل را مجددا دانلود کنید تا مجبور نشوید یک بار دیگر کل فایل را دانلود نمایید.

اطلاعات مطلب

  • نرم افزار
  • 463 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - جمعه, 14 دسامبر 18, 4:57 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب