ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه در عرض چند ثانیه زیرنویس را به فیلم ها بچسبانیم ؟

چگونه در عرض چند ثانیه زیرنویس را به فیلم ها بچسبانیم ؟

چگونه در عرض چند ثانیه زیرنویس را به فیلم ها بچسبانیم ؟

زیرنویس فیلم و سریال ها اغلب به صورت فایل جداگانه در فرمت های srt و sub/idx منتشر و در اختیار کاربران قرار میگیرد.این زیر نویس ها میتوانند بدون آنکه یک فایل جداگانه باشند به فایل اصلی فیلم به اصطلاح چسابنده و اضافه شوند تا برخی از دستگاه های قدیمی تر و پلیر ها نیز قادر باشند آنها را نمایش دهند و دیگر خبری از فایل های اضافه نیز نباشد.

در ادامه آموزش قدم به قدم و تصویری چسباندن زیرنویس به فیلم را که بسیار سریع و بدون دردسر صورت میگیرد می خوانید.

 

مطالب مرتبط


گام 1 - آموزش کامل تصویری کار با نرم افزار Mkvmerge یا MKVToolNix

آموزش کامل تصویری کار با نرم افزار Mkvmerge یا MKVToolNix

خب برای اینکار ابتدا نرم افزار Mkvmerge GUI یا همان MKVToolNix را دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنید.

این نرم افزار در دو ورژن ۳۲ و ۶۴ بیتی منتشر شده است و برای عملکرد خوب و بدون نقص باید آن را رجیستر یا کرک کنید.(روش پیدا کردن کرک نسخه های مختلف mkvmerge یا MKVToolNix )
پس از نصب نرم افزار آن را اجرا کنید.

2

سپس برای راحتی کار فایل زیر نویس و فیلم را در یکجا قرار دهید.

3

در پنجره اصلی نرم افزار و در بخش input files بر روی دکمه add کنید.

4

 

پنجره ای نمایش داده میشود از این پنجره ابتدا فایل زیر نویس و سپس فایل اصلی فیلم را انتخاب کنید.

پس از انتخاب فایل ها نام آنها به همراه مشخصات در این بخش مشاهده خواهید کرد.(اگر زیر نویس شما در محلی که فیلم و فایل ویدویی شما هست قرار ندارد مجددا بر روی add کلیک کنید و از مسیر دیگر فایل را انتخاب و به همین بخش اضافه کنید)5

همچنین برای اضافه کردن فایل های اضافی دیگر مثل زیر نویس دوم و.. از دکمه append اضافه کنید تا فایل به عنوان ضمیمه یا همان گزینه دوم به فایل نهایی اضافه شود.

6

شما از طریق این برنامه میتوانید چندین فایل mkv و زیر نویس را اضافه و همه آنها را یک فایل mkv که زیر نویس بر روی آن قرار گرفته و هیچگونه فایل اضافی دیگری به همراه ندارد تبدیل کنید.

در بخش Tracks,Chapters and tags اطلاعات و قابلیت های جالبی در مورد حذف زیر نویس پیشفرض فیلم، فرمت ویدیویی فایل،صدا و زیر نویس های قبلی به شما داده میشود

7

در این بخش که در هر سط آن یک چک باکس وجود دارید شما میتوانید فایل صوتی فیلم (Mp3) با برداشتن یا فعال نگه داشتن تیک آن از فیلم جدا یا وصل کنید ( البته برای جداسازی صدا و دانلود فایل mp3 ویدیوها قبلا در انزل وبه صورت کامل آموزشی منتشر کردیم)، تگ ها ی پیشفرض فیلم که برخی از آنها تبلیغاتی هستند را حذف و همچنین دیگر زیر نویس هایی که قبلا به روش های دیگر به فایل mkv شما چسبانده و اضافه شده اند را با برداشتن تیکشان حذف کنید.


برای ایجاد فایل نهایی در قسمت پایین نرم افزار و در بخش Output file name با کلیک بر روی دکمه Browse مسیر ذخیره فایل جدید که تبدیل میشود به همراه اسم آن را مشخص کنید.
پس از انجام تنظیمات بر روی Start mixing کلیک کنید تا عملیات چسباندن زیرنویس به فیلم در پنجره ای جدید با ثبت نمایش وقایع شروع شود.

پس از اتمام کار فایل زیرنویس به صورت دائمی به فیلم و.. اضافه شده و یک فایل نهایی ساخته میشود که به اصزلاح فایل زیرنویس با فایل mkv فیلم و ویدیو شما یکی شده است.

8

با توجه به حجم فایل شما در تست هایی که ما انجام دادیم نرم افزار بسیار سریع و در حدود ۲ الی ۱۰ ثانیه ! فایل زیرنویس را به فیلم mkv اضافه و فایل جدید را در محل مورد نظر میسازد.

کافیست بر روی دکمه Open folder کلیک کنید تا فایل جدید نمایش داده شود.

9

10

اطلاعات مطلب

  • نرم افزار
  • 2,105 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - جمعه, 04 ژانویه 19, 4:19 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب