ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه از شر تبخال خلاص شویم ؟

چگونه از شر تبخال خلاص شویم ؟

تاول تبخال زخمی است که توسط ویروس هرپس سیمپلکس (herpes simplex) ایجاد می شود. هنگامی که توسط این ویروس آلوده شوید این ویروس به صورت نهفته تا پایان عمر در بدن شما باقی خواهد ماند و گاه و بی گاه در اطراف لب و صورت شیوع می یابد. در حالی که خلاص شدن همیشگی از شر تبخال غیرممکن است اما روش هایی برای کاهش زمان و جلوگیری از افزایش تعداد آن ها وجود دارد که در این چگونه به برخی پرداختیم.

مطالب مرتبط


گام 1 -

 یک لیف تمیز را در آب داغ خیس کنید و سپس مقدار کمی صابون آنتی باکتریال روی آن بمالید. با لیف حمام به آرامی تاول تبخال را بمالید و پاک کنید. این کار باکتری های اطراف تاول را می کشد و همچنین صورت شما را که به طور بالقوه آلوده است پاکسازی می کند. مراقب باشید به هیچ وجه تاول را نترکانید و آن را تحریک نکنید.

از وازلین برای پوشاندن روی تبخال استفاده کنید. وازلین تحریک را کاهش داده و از عفونت باکتریایی بیشتر جلوگیری کرده و ویروس موجود را نگه می دارد. دست تان را به طور کامل با آب و صابون بشویید و مقدار زیادی وازلین را با انگشت روی تبخال بمالید. وازلین را مستقیما روی پوست اطراف تبخال ماساژ دهید. این کار را به آرامی به سمت تبخال ادامه دهید این کار برای جلوگیری از گسترش ویروس به قسمت های دیگر صورت است.

مقدار کمی از روغن درخت چای به تاول تبخال بمالید. روغن درخت چای می تواند تاول را پاک کرده و با هرگونه عفونت باکتریایی مبارزه کند. برای جلوگیری از گسترش ویروس به همان صورت که وازلین را از بیرون به داخل روی تبخال مالیدید از روغن چای استفاده کنید.

عواملی که سبب ایجاد تبخال می شوند را شناسایی کنید. این عوامل برای هر کس می تواند خاص باشد و استرس و اضطراب تا غذای شور را در برگیرد. وقتی علل اصلی شیوع تبخال در خود را یافتید می توانید زمان رخداد آن را پیش بینی کنید. اگر شما به علت استرس زیاد تبخال می زنید برای به حداقل رساندن اثرات آن می توانید شروع به مصرف دارو کنید.

تبخال شما بیش از 14 روز ادامه یافت به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. داروهای تجویز شده که به راحتی در دسترس هستند یک راه مؤثر برای از بین بردن تبخال هستند. اکثر آن ها کرم های موضعی هستند که مانند وازلین باید از آن ها استفاده کرد.

داشتن زندگی سالم ممکن است در تعداد دفعات و طول زمان تبخال تفاوت ایجاد کند. خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات، ورزش منظم و خواب کافی همگی به جلوگیری از فعال شدن ویروس کمک خواهد کرد. سرکه سیب و روغن ویتامین E نیز معمولا به جای روغن درخت چای و به همان صورت استفاده می شود. هر سه را امتحان کنید و تصمیم بگیرید که کدام برای شما مؤثرتر است.
هرگز با کسی که تبخال زده (ویروسش فعال شده) تماس نگیرید. تبخال بسیار مسری است و یک سهل انگاری کوچک می تواند به معنی بسیاری از مشکلات برای شما در آینده باشد. هرگز به تاول تبخال دست نزنید. خاراندن یا مالیدن تبخال با انگشت می تواند بقیه صورت شما را به ویروس آلوده کند و آن را گسترش دهد. تاول های تبخال معمولا خارش و سوزش دارند؛ در برابر وسوسه مقاومت کنید و به آن ها دست نزنید.

اطلاعات مطلب

  • سلامت
  • 410 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : ناهید لاهرودی - چهارشنبه, 20 جولای 16, 8:41 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب