ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

15 + 13 =

بستن
بستن

چگونه یک سوییچ شبکه ی مناسب برای سیستم های نظارت IP انتخاب کنید ؟

چگونه یک سوییچ شبکه ی مناسب برای سیستم های نظارت IP انتخاب کنید ؟

چگونه یک سوییچ شبکه ی مناسب برای سیستم های نظارت IP انتخاب کنید ؟

در این مقاله ، شرح داده خواهد شد که چگونه یک سوییچ شبکه ی مناسب برای سیستم های نظارت IP انتخاب کنید. مهم ترین حقایق و فاکتور برای انتخاب یک سوییچ شبکه ی مناسب برای سیستم های نظارت IP چه مواردی هستند؟

این، عنوان این مقاله است که بر روی سرعت سوییچ شبکه، قابلیت PoE و تست تضمین کیفیت تمرکز دارد. این مقاله از محصولات شرکت تجهیزات اترنت EtherWAN به عنوان منابع این مقاله استفاده می کند.

توسعه ی سریع در تکنولوژی ip بخش امنیت را نیز در بر گرفته است .

سیستم های نظارت ip به سرعت در حال محبوب تر شدن هستند و سال ۲۰۱۴ یک سال تاریخی خواهد بود چرا که طبق یک گزارش جدید تحت عنوان “بازار جهانی برای تجهیزات نظارت ویدئویی و CCTV “، در این سال بازار CCTV و نظارت ویدئویی به نقطه اوجش خواهد رسید، و برای اولین بار سودی فرا گیر برای ویدئوی شبکه ای در پی خواهد داشت.

به عبارت دیگر،تعداد فزاینده ای از پروژه های نظارتی اکنون کاملا مبتنی بر آی پی هستند و به تجهیزات شبکه  بسیاری برای عملکرد صحیح خود نیازمندند.

ابزار شبکه ی بسیار مختلفی در بازار وجود دارد،اما پرسش اصلی این است:

شما چگونه آنها را انتخاب کرده و به درستی استفاده می کنید تا تضمین شود که سیستم های شما در هر شرایطی به حداکثر کارایی خواهند رسید؟

همه ی توانایی های نظارت تصویری و پردازش ترافیک یک دستگاه می تواند و باید همیشه برای بهبود کارایی تست شود. همه ی این برآوردهای انواع مختلف دستگاه ها و تجهیزات باید درست انجام شود تا داده های خروجی اطلاعات ضروری از توانایی های دستگاه را در اختیار بگذارد. در اینجا ما به بررسی سرعت backbone کابل کشی شده و قابلیت PoE می پردازیم تا ببینیم که این اعمال چگونه باید تعریف شوند.

مطالب مرتبط


گام 1 - بررسی سرعت backbone

دستگاه اصلی – سوییچ ها:

یک محصول مهم که هنگام نصب یک سیستم دوربین برای نظارت آی پی باید از آن مطلع بود، سوییچ است. یک سوییچ شبکه، یا سوییچ هاب، یک دستگاه شبکه سازی کامپیوتر هاست که قطعات شبکه را به هم وصل می کند. سوییچ شبکه نقش جدایی ناپذیری در بیشتر شبکه های اترنت محلی (LAN ) ایفا می کند، و یک شبکه می تواند بیش از یک سوییچ داشته باشد.

این سوییچ فقط داده ها را به دریافت کننده ای که قرار است دسترسی لازم به این اطلاعات را داشته باشد، می فرستد. در این روش، وقتی داده ها فرستاده شود، شبکه دارای بار اضافی (Overload) نخواهد شد. این امر همچنین به معنی امنیت بالاتر است، چرا که دسترسی به اطلاعاتی که برای کامپیوتر خاصی فرستاده شده، توسط دیگران دشوار خواهد بود.

کارایی سوییچ ها:

Non-blocking و wried-speed ، هر دو به کارایی یک سوییچ اترنت اشاره می کنند. بایک سوییچ 24 پورت 10/100/1000 ، اگر هر پورت در حالت فول داپلکس 2G باشد ، 24 پورت به معنی یک سوییچ 48G است. وقتی این حجم از داده از سوییچ عبور می کند، عملکرد سوییچ می تواند تحت عنوان Non-blocking یا wried-speed طبقه بندی شود.

اگر سوییچ به سوییچ دیگری متصل باشد، یا به سروری که از ذخیره سازی یا انتقالات شبکه استفاده می کند، Non-blocking بودن ضروری است، اما، اینکه چگونه این امر انجام می شود به طراحی سوییچ مربوط است. کاربر فقط می تواند اطلاعاتی که توسط فروشنده به او عرضه می شود تکیه کند.

در غیر این صورت، کاربر باید قابلیت سوییچ را با استفاده از ابزارهایی مانند Spirent Testcenter Smartbits تست کند، امکان پذیر نیست که توانایی های سوییچ تنها از طریق پیکربندی پورت به دست آید. اکنون بگذارید از Spirent Testcenter برای تست یک سوییچ استفاده کنیم و ببینیم که نتایج چگونه نشان می دهد که این سوییچ  "fullwried-speed" است.

 

cables_data-transfers

شکل 1. همه ی کابل ها متصل هستند و انتقال داده ها بین جفت پورت های RJ45 برقرار شده است.

تست یک سوییچ :

همانطور که در شکل 1 نشان داده شده، همه ی کابل ها متصل هستند و انتقال داده ها بین جفت پورت های RJ45 برقرار شده است (در منو به دنبال گزینه  Bidirectional بگردید.) انتقال فول داپلکس بسته های داده نیز همزمان انجام می شود.

اگر تست نشان می داد که دستگاه از   "full wried-speed"پشتیبانی می کند، پس مقدار " مجموع توان عملیاتی" و " حداکثر مجموع تئوری" و همچنین نمودار هایشان باید با هم مطابقت داشته باشد. از آنجایی که پورت ها برای تست جفت شده بودند، توان عملیاتی واقعی باید 3000 مگابیت بر ثانیه ضربدر 2 مساوی یا 6000 مگابیت بر ثانیه باشد.

مشخصات سوییچ مورد نظر عبارت بود از :

10 پورت 10/100 BASE (8 پورت PoE ) با یک سوییچ اترنت 2 پورت گیگابایتی ( 3000Mbps=1000Mbps*2+100Mbps*10 ).

در حالت تمام فول داپلکس، پهنای باند عملیاتی باید 6000Mbps=2*3000Mbps باشد. محاسبات ما با نتایج واقعی تست همخوان بود، پس این سوییچ از "full wried-speed" پشتیبانی می کند.

در حالیکه به دست آوردن تجهیزات تست لازم برای انجام آزمایش وقتی که این دستگاه ها را راه می اندازیم جندان راحت نیست، اما ما می توانیم از فروشنده بخواهیم که اطلاعاتی مانند شکل 2. را به ما نشان دهد تا حرف هایش را تصدیق کند.

 

test-report

شکل 2. نمونه ای از یک گزارش تست

تنظیم نیازها:

کسی نمی تواند انتظار داشته باشد که تجهیزات در یک طول دوره ی طولانی در حداکثر ظرفیتشان کار کنند. این نه تنها برنامه ریزی ضعیف زیرساختی است، بلکه همچنین فشار زیادی را روی تجهیزات وارد کرده و به صورت غیر مستقیم بر روی پایداری شبکه تاثیر می گذارد.

در کاربردهای واقعی، وقتی که کارایی تجهیزات یکبار به صورت درست فهمیده شود، تنظیمات مناسب برای کارایی آنها باید مدام انجام شود. این تنظیمات باید شامل مدیریت دستگاه های شبکه و برنامه ریزی ترافیک داده ها باشد. تجهیزات باید همچنین ظرفیت اضافه داشته باشند تا هنگامی که یک تغییر ناگهانی در شرایط شبکه به وجود می آید، از خرابی ساختاری جلوگیری کنند.

گام 2 - قابلیت PoE

قابلیت های PoE

PoE (برق از طریق اترنت) یک راه حل معمول و مقرون به صرفه برای سیستم های نظارت آی پی است. تکنولوژی PoE برای یک سیستم تعریف می کند که نیروی الکتریسیته را از طریق کابل بندی اترنت، همراه با داده ها منتقل کند.

این بدان معناست که یک دستگاه شبکه می تواند از همان کابلی که با آن به شبکه متصل می شود، برق رسانی شود، و مثلا نیاز یک دوربین آی پی به وصل بودن به پریز برق از بین رود.

انواع سوییچ های PoE

بیشتر سوییچ های PoE در دو نوع تولید و عرضه می شوند: عملکرد " guarantee per por " و عملکرد "total ower budget " – که هر دو در جای خود مفید هستند.

Guarantee per port :

این نوع سوییچ انعطاف بسیار بیشتری برای کاربران در حین طراحی و توسعه ی سیستم نظارت آی پی شان فراهم می کند. سوییچ های PoE که بعنوان منبع برق برای تجهیزات برقی (PSE) عمل می کنند، باید به طور کامل بعد از بازیابی اطلاعات مصرف برق از هر یک از دوربین های آی پی و مقایسه ی داده ها با تعداد کل دوربین های آی پی متصل ، برق مورد نیاز را به دستگاه های متصل (PD ) تامین کند.

وقتی هر یک از پورت ها تضمین می شود که طبق استاندارد های IEEE802.3af یا IEEE802.3at بطور کامل دارای برق طراحی شود، سوییچ کاملا plug & play می باشد. هیچ مهندسی پیچیده ای نیاز نیست، با توجه به اینکه این سوییچ ها ممکن است بزرگتر، گران تر و در شرایط کنترل شده بهتر باشند.

Total power budget :

این سوییچ PoE معمولا ارزان تر، به عنوان تامین کننده کل برق کار می کند، اما کاربران نیاز دارند تعدادی نقطه را هنگام استفاده از این نوع سیستم در نظر بگیرند.

برای مثال:

ویژگی هایی مانندزوم پن –تیلت (Pan-tilt-zoom )، فن های خنک کننده، گرم کننده ها یا روشن کننده های مادون قرمز ممکن است به برق اضافی نیاز داشته باشند. اگر کل برق مصرفی از کل برق سوییچ PoE بیشتر باشد، ممکن است کل سیستم را به خرابی بکشاند. کاربران باید با دقت برق مصرفی همه ی دستگاه ها را اندازه بگیرند تا از وقوع خطا جلوگیری کنند.

تست PoE

هنگامی که یک سیستم نظارت آی پی طرح ریزی می شود، کاربران ممکن است یک تست ساده را اجرا کنند، تحت دمای اتاق و با اتصال دوربین های ای پی به همه ی پورت های سوییچ. کاربران باید بگذارند سیستم برای چند روز در حال کار باشد تا ببینند که در نرخ پایدار کار می کند یا خیر. اگر این گونه باشد، موکدا به کاربران توصیه می شود که دوباره سیستم را تحت یک بارگذاری کامل و دماهای کار مختلف تست کنند.

در برخی موارد ناپایداری در طی دوره ی بلند مدت تحت بار کاری زیاد یا در دماهای متغیر اتفاق می افتد. یک PoE سوییچ خوب باید بتواند از پس چالش های عملیاتی و محیطی برآید. تست تطابق PSE می تواند در آزمایشگاه های کنترل کیفیت انجام شود. یک تست مناسب می تواند صدها پارامتر وابسته به ظرفیت PSE را بیازماید. این پارامترها در تست های مختلف و جدا از هم سنجیده می شوند که بیشتر مشخصات استاندارد IEEE802.3sf را پوشش می دهد.

دما

شکل 3. استاندارد تست شرایط محیطی سوییچ با بار PoE/PD برای شبیه سازی شرایط بار کامل را نشان می دهد. عبور از این شرایط تضمین می کند که سوییچ می تواند بدون هیچگونه خطا در انتقال داده ها، بطور مداوم در دماهای بالا و پایین کار کند.

 

بررسی مشخصات محصول تنها قدم اولیه ی تصمیم برای انتخاب سوییچ PoE است. اتخاذ تصمیم درست نیازمند یک گزارش تست جامع است که تضمین کند ابزار شبکه با یک مهندسی با کیفیت طراحی شده است. تنها آن زمان شما می توانید روی آنها برای موفقیت سیستم نظارتتان حساب کنید.

گام 3 - PoL

بعد از PoE نوبت به PoL می رسد

 

کلا، تکنولوژی برق از طریق اترنت (PoE ) ابزاری مفید برای حل مسائل مربوط به تغذیه ی برق است. هر چند محدودیت هایی در رابطه با رسانه ی مورد نظر و فاصله وجود دارد. یک جایگزین خوب برای محدودیت های PoE تکنولوژی PoL (برق از طریق ارتباط (Link )) است. تکنولوژی PoL از عبور جریان برق از طریق یک زوج سیم مسی به هم پیچیده یا کابل کواکسیال پشتیبانی می کند، و فاصله می تواند تا 1 کیلومتر باشد. ایت تکنولوژی جدید پروژه ها را انعطاف پذیر تر و کاراتر می سازد. همچنین استفاده از آن ساده است، و این تکنولوژی باید وقتی هزینه های TCO (هزینه ی کلی مالکیت) تخمین زده می شود، در نظر گرفته شود.

 

environmental-testing

شکل 3. استاندارد تست شرایط محیطی سوییچ با بار PoE/PD به بارگذاری کامل شبیه سازی شده

اطلاعات مطلب

  • شبکه
  • 392 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - چهارشنبه, 12 دسامبر 18, 12:29 ب.ظ
  • دوربین های مدار بسته

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب