ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

2 × پنج =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/06/23: قیمت فروش دلار 11500 تومان و قیمت فروش یورو 12750 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها شنبه 1398/06/23::: مردم سالاری: شایعه کاهش تحریم; بلومبرگ به نقل از منابع آگاه مدعی شد که رئیس جمهور آمریکا ممکن است کاهش تحریم‌های ایران را به عنوان مقدماتی برای دیدار با رئیس جمهور ایران بررسی کند. *** شرق: سانتریفیوژهای جدید در گام سوم *** ایران: فروغ دیپلماسی غروب تندروی; «آتش به خانه افتاده است» شاید بهترین وصف این روزها برای امریکایی باشد که بعد از فراز و نشیب سال‌های اخیر در مناسباتش با ایران در بازتکرار سیاست منزوی کردن آن و همراه کردن متحدان بزرگ اروپایی‌اش ناکام مانده است. *** اطلاعات:  امروز باید ندای مردم را بهتر بشنویم; مردم به اندازه کافی با غصه و سختی‌ مواجه‌ هستند؛ نباید اجازه داد که براساس بی‌دقتی‌ها غصه جدیدی بر مردم وارد شود *** ابتکار: احمد داود اوغلو به طور رسمی از حزب عدالت و توسعه کناره‌گیری کرد; اردوغان در مسیر انزوا; رویارویی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه با اکرم امام اوغلو کاندید حزب مخالف در انتخابات شهرداری‌های استانبول، اکنون علاوه بر هزینه‌های سیاسی و اجتماعی برای او، به شکاف اساسی در حزب عدالت و توسعه نیز دامن زده است. *** کیهان: سحر خدایاری را همان‌هایی‌کشته‌اند که برایش اشک تمساح می‌ریزند! پس از مانور‌های مبتنی بر دروغ عده‌ای از نمایندگان مجلس، رسانه‌ها، سلبریتی‌ها و… در ماجرای خودسوزی یک دختر جوان در روزهای اخیر، با شفاف شدن ماجرا اکنون برخورد با دروغ‌پردازان و کسانی که دست به سوءاستفاده از مرگ این دختر زدند تبدیل به یک مطالبه عمومی شده است. *** دنیای اقتصاد: عقبگرد ترامپ از تحریم‌ ایران؟ پس‌لرزه‌های برکناری جان بولتون از سمت «مشاور امنیت ملی کاخ سفید» همچنان ادامه دارد و تحلیل‌ها و گزارش‌های مختلفی درباره ریشه این برکناری جنجالی منتشر می‌شود. رسانه‌های آمریکایی در گزارش‌هایی، تمایل ترامپ برای عقبگرد از تحریم‌های ایران با هدف آغاز مذاکرات با تهران را دلیل اصلی اخراج جان بولتون از کاخ سفید توصیف کرده‌اند.

چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم ؟

چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم ؟

چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم ؟

اگر شما هم بمانند خیلی دیگر از کاربران اینترنت از سرعت اینترنت خود راضی نیستید، ممکن است مقداری از مشکل را خودتان بتوانید حل کنید. گاهی ویروس ها، بدافزار ها و برنامه های موجود در کامپیوتر مقداری از پهنای باند اینترنت شما را می دزدند. گاهی ممکن است کاربری دیگر بدون اطلاع شما به مودم یا روتر وایرلس شماوصل شده باشد و در حال استفاده از اینترنت شما باشد.

گاهی ممکن است این مشکل به تجهیزات شبکه، روتر، مودم یا کامپیوتر شما برگردد و خب گاهی هم این مشکل به ارائه کننده خدمات اینترنت یا ISP شما مربوط می شود. مشکل هرچه که هست برای اگاهی از آن و یافتن چاره بهتر است ادامه مطلب را بخوانید.

مطالب مرتبط


گام 1 -

وایرلس (Wireless) مودم خود را غیر فعال کنید.

برای اطمینان از اینکه کاربر دیگری به جز شما به به مودم متصل نباشد و از اینترنت استفاده نکند، در صورتی که از مودم وایرلس استفاده می کنید، Wireless مودم را غیز فعال کنید و با استفاده از کابل به مودم وصل شوید.

 • معمولا دکمه ای بر روی مودم برای روشن و خاموش کردن وایرلس مودم در نظر گرفته شده است.

اگر چنین دکمه ای روی دستگاه وجود نداشت:

 • مرورگر اینترنت خود را باز کنید. در قسمت آدرس 192.168.1.1 را تایپ کنید.
 • نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.
 • درحالت پیشفرض نام کاربری: admin و رمز عبور: admin می باشد که در اولین فرصت باید آنها را تغییر دهید.
 •  وارد قسمت Wireless شوید و برای غیرفعال کردن وایرلس به دنبال گزینه ای مشابه با Disable Wireless یا Turn off بگردید. ممکن است لازم باشد تیک Enable Wireless را برای غیر فعال کردن بردارید.

مطمئن شوید که اینترنت شما توسط ویروس ها، بدافزارها یا Spyware ها در حال مصرف نباشد.

گاهی برنامه های نصب شده بر روی ویندوز نیز برای آپدیت شدن به صورت خودکار از پهنای باند شما استفاده می کنند.  

 • برنامه DU Meter را از لینک بالای مقاله دانلود و نصب کنید.
 • برنامه را اجرا کنید.
 • پنجره باز شده را ببندید.
 • روی نوار ابزار ویندوز کلیک سمت راست کنید و از منوی Toolbars گزینه DU Meter را انتخاب کنید.
 • این برنامه تمامی اطلاعات دریافتی و ارسالی در این کامپیوتر را نمایش می دهد. رنگ قرمز اطلاعات دریافتی (Download یا Recieve)  و رنگ سبز اطلاعات ارسالی (Upload یا Send) را نشان می دهد.
 • روی این کادر اطلاعات کلیک سمت راست کنید و گزینه Options را انتخاب کنید.
 • در قسمت General در Data transfer rate units گزینه KB/Sec را انتخاب کنید.
 • در قسمت Traffic monitor window، مطمئن شوید آخرین گزینه Start DU Meter monitor automatically… برای اجرا شدن برنامه در ابتدای ورود به ویندوز فعال باشد.

نکته:

اگر بدون باز کردن هیچ صفحه ای و بدون انجام هیچ دانلودی پینجره کوچک DU Meter ارسال و دریافت اطلاعات را نشان می داد، به این معنی است که ویروس ها و بد افزار ها به طور پنهانی در حال استفاده از پهنای باند اینترنت شما هستند.

به وبسایت SPEEDTEST.NET بروید و سرعت اینترنت خود را چک کنید.

بعد از لود کامل صفحه با کلیک بر روی دکمه Begin Now عملیات تست سرعت آغاز می شود و سرعت دانلود و آپلود (سرعت دریافت و ارسال) اینترنت شما  در وضعیت فعلی نمایش داده می شود.

 • اعداد نمایش داده شده به مگابیت در ثانیه Mb/Sec یا Mbps می باشند.
 • برای تبدیل به  کیلوبیت بر ثانیه  Kb/sec باید اعداد نمایش داده شده  را در 1024 ضرب کنید.
 • برای تبدیل به کیلوبایت بر ثانیه KB/sec باید اعداد نمایش داده شده  را در 128 ضرب کنید.

سرعت نمایش داده شده را با سرعت سرویس انتخابی اینترنت خود مقایسه کنید.

 • اگر برای مثال سرویس شما 512 ( این عدد به کیلو بیت بر ثانیه (Kb/sec)است) باشد، سرعت دانلود شما در تست مرحله بالا باید در حدود 0.5 Mbps باشد.
 • برای تبدیل به  کیلوبیت بر ثانیه (Kb/sec) باید اعداد نمایش داده شده  را در 1024 ضرب کنید.
 • برای تبدیل به کیلوبایت بر ثانیه (KB/sec) باید اعداد نمایش داده شده  را در 128 ضرب کنید.
 • هنگامی که شما فایلی را دانلود می کنیدسرعت دانلود با کیلو بایت بر ثانیه (KB/sec) نمایش داده می شود. برای تبدیل کیلوبیت Kb به کیلوبایت KB باید این عدد را بر 8  ( یا به صورت تقریبی بر 10) تقسیم کنید.
 • سرعت سرویس اینترنت شما به عنوان مثال 512 Kb/sec حداقل سرعت است و ممکن است از این مقدار نیز فراتر رود اما از این مقدار نباید کمتر باشد.
 • سرعت دانلود شما به سرعت وبسایتی که از آن دانلود می کنید نیز بستگی دارد. بنابر این برای تست سرعت دانلود خود بهتر است از وبسایت های معتبری مانند مایکروسافت دانلودی را آغاز کنید تا بنوانید سرعت واقعی را بسنجید.
 • اگر سرعت ازسال و دریافت اطلاعات با توجه به سرویس اینترنت شما کمتر از انتظار بود و اگر بدون باز کردن هیچ صفحه ای و بدون انجام هیچ دانلودی پینجره کوچک DU Meter ارسال و دریافت اطلاعات را نشان می داد گامهای بعدی را دنبال کنید.

آنتی ویروس (Antivirus)، فایروال (Firewall) و ضد بدافزار (Anti Spyware) نصب کنید.

اگر هرکدام از این 3 نرم افزار بر روی کامپیوتر شما نصب نباشد خطر دزدیده شدن پنهانی پهنای باند اینترنت شما وجود دارد. علاوه بر این ویروس ها، بدافزار ها و ارتباطات پنهانی ناخواسته سرعت کلی کامپیوتر شما را نیز کند می کنند.

 • پیشنهاد ما برای آنتی ویروس و فایروال: ESET NOD32 ،Bitdefender
 • پیشنهاد ما برای ضد بدافزار:  Malwarebytes ،Spyware Doctor 

گام 2 -

آپدیت نرم افزاری تمام برنامه های نصب شده را از حالت اوتوماتیک خارج کنید.

بهتر است برای اطمینان از عدم انتقال اطلاعات و استفاده ناخواسته از پهنای باند اینترنت اپدیت های نرم افزاری را به صورت دستی انجام دهید.

 • با دنبال کردن گام ششم و شناسایی کانکشن های پنهانی، در صورت یافتن برنامه های معتبر و شناخته شده مانند آنتی ویروس ها و دیگر برنامه های نصب شده که به منظور آپدیت کردن در حال استفاده از پهنای باند اینترنت هستند، آپدیت خودکار یا Automaticlly Update را غیر فعال کنید و در صورت لزوم اینکار را به صورت دستی انجام دهید.
 • آپدیت های خودکار ویندوز را غیر فعال کنید: Control Panel > Windows Update > Change

 • Settings > Never Check for Updates

گام 3 -

تجهیزات شبکه یا تجهیزات اتصال به اینترنت را ارتقاء دهید.

تجهیزات قدیمی بر اثر حرارت به مرور زمان از کارایی آنها کاسته می شود. گاهی استاندارد های جدیدتر سرعت های بالاتری را اائه می کنند که مودم های قدیمی قادر به پاسخ گویی نیستند.

اطلاعات مطلب

 • شبکه
 • 241 بازدید
 • (No Ratings Yet)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : درهمی - جمعه, 07 دسامبر 18, 12:43 ب.ظ
 • ingooneh

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.