ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه از سرایت گلو درد به اعضای خانواده مان جلوگیری کنیم ؟

چگونه از سرایت گلو درد به اعضای خانواده مان جلوگیری کنیم ؟

چگونه از سرایت گلو درد به اعضای خانواده مان جلوگیری کنیم ؟

گلو درد میکروبی (گلودرد استرپتوکوکی) یک عفونت باکتریایی است که می تواند به سرعت در کل خانه تان پخش شود. بعضی از علائم آن عبارتند از تکه های سفید رنگ در انتهای گلو، مشکل در بلع، تب، متورم شدن غدد گردن و بزرگ شدن لوزه ها. بیشتر گلو درد های میکروبی با یک دوره ی ۱۰ روزه مصرف آنتی بیوتیک و استراحت درمان می شوند. بعضی عوارض غیر قابل درمان و یا عوارضی که با آنتی بیوتیک بهبود نمی یابند عبارتند از تب روماتیسمی، تب سرخ (تب مخملک)، عفونت خون و بیماری کلیه. با انجام چند مرحله ی زیر و مصرف آنتی بیوتیک می توانید از سرایت گلو درد به بقیه ی اعضای خانواده تان جلوگیری کنید.

 

۱

به طور مرتب دست هایتان را بشویید تا از سرایت باکتری به افراد دیگر جلوگیری کنید. دستانتان را برای مدت ۳۰ ثانیه زیر آب بشویید و مطمئن شوید که دیگر اعضای خانواده هم به طور منظم همین کار را انجام دهند.

۲

برای خوردن غذا و نوشیدنی ها از بشقاب و لیوان مخصوص به خودتان استفاده کنید. نگذارید در دوره ای که بیمار هستید، کسی از ظرف های غذا، دستمال و یا حوله ی شخصی تان استفاده کند. ظرف های غذایتان را در آب داغ بشویید تا مطمئن شوید که باکتری های سطح آن از بین رفته است.

۳

هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را بگیرید. این کار تضمین می کند که تمام قطرات آلوده درون دست و یا دستمال تان است و بیماری بین اعضای خانواده تان پخش نمی شود. حتی اگر به جای دست، از یک دستمال هم استفاده کردید، باز هم دست هایتان را بشویید.

۴

بعد از پایان دوره ی بیماری، مسواک تان را دور بیندازید تا مجدداً عفونت بازنگردد.

۵

تمام آنتی بیوتیک هایی که پزشک برایتان تجویز کرده است بخورید تا مطمئن شوید که باکتری ها از بدن تان رفته اند. حتی اگر احساس می کنید حالتان بهتر است، ممکن است هنوز هم باکتری ها وجود داشته باشند؛ بنابراین باید آنتی بیوتیک هایتان را مصرف کنید.

بخوانید:  چگونه خود واقعی مان باشیم
 

نکات و هشدارها

۲۴ ساعت پس از شروع مصرف آنتی بیوتیک، گلو دردتان دیگر مسری نیست.

 

مطالب مرتبط


اطلاعات مطلب

  • سلامت
  • 513 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 4,50 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - پنج‌شنبه, 21 فوریه 19, 9:28 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب