ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه دکمه گیر کرده گوشی و تبلت را تعمیر و درست کنیم؟

چگونه دکمه گیر کرده گوشی و تبلت را تعمیر و درست کنیم؟

آیا برای شما نیز اتفاق افتاده است که دکمه های گوشی یا تبلت تان مثل دکمه قفل یا پاور گیر و به سختی کار کند یا این که کلا از کار بیفتد؟ به طور کلی دکمه های گجت ها یا هر دستگاه دیگری ، به مرور زمان سفت میشوند و نرمی و کارایی روز اول را ندارند. برای حل این مشکل نحوه تعمیر و درست کردن دکمه هایی گیر کرده گوشی و تبلت را به زبان ساده در انزل وب  آموزش دهیم

0

مطالب مرتبط


گام 1 - مواد لازمه برای این کار

دقت داشته باشید که انجام مراحل زیر به منزله درست شدن ۱۰۰% دکمه گوشی شما نیست و ممکن است دستگاه به تعمیر حرفه ای افراد متخصص نیاز داشته باشد و همچنین اولین راه و البته مطمئن ترین راه ، پاکسازی مناسب و منظم دستگاه و دکمه های آن است. بدین منظور ، به چند ماده ساده احتیاج دارید:

  • مقداری الکل
  • گوش پاک کن
  • هوای فشرده و دمنده ی آن

گام 2 - تعمیر و درست کردن دکمه

تمیز کردن اطراف دکمه های گیرکرده و از کار افتاده

ابتدا موبایل یا تبلت خود را خاموش کنید و در صورت امکان ، باتری را خارج کنید. سپس گوش پاک کن را آغشته به الکل کنید.دقت کنید که نیازی نیست تمام گوش پاک کن خیس شود و تنها رطوبت کمی کافی است. سپس موبایل را به صورت پشت و رو در دست بگیرید تا الکل روی صفحه نمایش نریزد و به آرامی ، اطراف دکمه گیرکرده را پاک کنید.

بعد از پاکسازی کامل ، دکمه را آرام فشار دهید تا اگر گرد و خاکی در قسمت های زیر وجود دارد ، به واسطه ی این حرکت پراکنده شود.

1

تمیز کردن قاب یا چارچوب  موبایل یا تبلت

بعد از این که دکمه و اطراف آن پاک شد ، نوبت به قاب و بدنه میرسد. ابتدا بخشی از دکمه را مطابق شکل نگه دارید و با الکل ، بدنه موبایل خود را ، به خصوص بخش هایی که دکمه ها واقع شده اند ، پاک کنید. در مرحله ی بعد ، قسمت مخالف همین بخش را که با دستانتان نگه داشته بودید ، به وسیله الکل تمیز کنید.

2

گردگیری و  پاک کردن مواد اضافی با استفاده از هوای فشرده

ابتدا هوای فشرده و دمنده ای را تهیه کنید. سپس نازل یا لوله ی مربوطه را در نزدیکی دکمه ی گیرکرده قرار دهید. سپس به یک دم کوتاه ، هوا را وارد دستگاه و بخش های زیرین دکمه های گیرکرده کنید.

3

اطلاعات مطلب

  • سخت افزار
  • 521 بازدید
  • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : النا زیدی - سه‌شنبه, 19 جولای 16, 8:11 ق.ظ

دیدگاه کاربران

  1. سونیا نصیری فرد - 2018/06/20 - 9:26 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب