ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه جای دکمه های خراب کیبورد را عوض کنیم؟

چگونه جای دکمه های خراب کیبورد را عوض کنیم؟

چگونه جای دکمه های خراب کیبورد را عوض کنیم؟

اگر دکمه کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر خراب شد چکار کنیم؟

یکی از مواردی که پس از گذشت زمان ممکن برای لپ تاپ و کیبورد ها اتفاق بیافتد خراب شدن و دچار مشکل شدن دکمه های پر کاربرد کیبورد است،به طوری که ممکن است دیگر نشود به خوبی اطلاعات را از طریق آن وارد کامپیوتر کرد،در ادامه یک روش برای حل این مشکل رایج را بررسی میکنیم.

برای درست کردن کیبورد دو راه معمولا استفاده میشود: تعویض سخت افزار دکمه خراب شده با دکمه جدید که اینکار مشکلات خاص خود از قبیل نا هماهنگی دکمه های جدید،مهارت در باز کردن دکمه قدیمی و جایگذاری دکمه جدید خصوصا در لپ تاپ و.. را لازم دارد اما راه بهتر و آسان تر که نرم افزاری است تعویض موقت یا دائم دکمه خراب شده با یکی از دکمه های کم کاربرد کیبورد که در حال حاضر به خوبی کار میکند است.

برای عوض کردن و تغییر جای دکمه کیبورد ما از یک نرم افزار رایگان و کوچک به اسمSharpKeys استفاده خواهیم کرد.

مطالب مرتبط


گام 1 - دکمه کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر

ابتدا نرم افزار SharpKeys را دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنید.

پس از باز شدن نرم افزار صفحه ساده ای در مقابل شما قرار خواهد گرفت،از پایین بر روی دکمه Add کلیک کنید.

1

پنجره ای با دو لیست به شما نمایش داده میشود،در لیست سمت چپ شما باید دکمه جدیدی که باید جایگزین شود و در لیست سمت راست دکمه خراب شده را انتخاب کنید.

توجه کنید که پس از جایگزنی دکمه دیگر دکمه جدید عملکرد قبلی خود را از دست میدهد اما دکمه خراب همچنان به حالت قبلی خود باقی می مانند ،به طور مثال اگر دکمه A خراب شده را با دکمه B عوض کنید دکمه B عملا دیگر کار کرد خود را از دست میدهد و با فشردن دکمه B یا A خراب،کارکتر A نوشته میشود و عملا دیگر دکمه B بر روی کیبورد خود ندارید پس پیشنهاد میکنیم حتما از دکمه هایی که دو عدد از آنها بر روی کیبورد تعبیه شده است مثل (Shift یا Ctrl و + ، ۰ و.. ) یا دکمه های که کاربرد بسیار کمی بر روی کیبورد دارند مثل دکمه Menu ، F7 , F6 و.. را برای جایگزینی انتخاب کنید تا با از دسترس رفتن خاصیت آنها دکمه دگیری بر روی کیبورد موجود باشد که کار آنها را انجام دهد.

با این توضیحات ما در این آموزش میخواهیم دکمه خراب L کیبورد را با دکمه کم کاربرد Menu (آیکن منو و معمولا در میان Alt و Ctrl قرار گرفته است و کار نمایش منو کلیک راست موس را انجام میدهد) را تعویض کنیم.

2

ابتدا از سمت چپ و قسمت Map This Key دکمه Menu کیبورد را پیدا میکنیم (در کنار دکمه های اصلی کیبورد کلمه Key قرار گرفته،بران نامپد کلمه Num و..)

اگر دکمه مورد نظر را از لیست پیدا نمیکنید با کلیک بر روی دکمه Type Key پنجره ای نمایش داده میشود که اگر در هنگام نمایش آن دکمه مورد نظر را از روی کیبورد فشار دهید برنامه اتوماتیک دکمه را شناسایی و از لیست انتخاب خواهد کرد.

3

سپس از سمت راست To This Key دکمه خراب شده یعنی L را نیز انتخاب و بر روی OK کلیک میکنیم.

4

خب دکمه ها به صفحه اصلی برنامه اضافه شدند

5

برای نهایی سازی تغییر عملکرد و اعمال آن در ریجیستری ویندوز باید بر روی دکمه Write to Registry کلیک تا پیغام موفقیت آمیز بودن تغییرات نمایش داده شود.

6

در نهایت برای اعمال تغییرات حتما باید سیستم را ریستارت کنید.حالا به طور مثال با فشردن دکمه Menu کیبورد حرف L تایپ میشود و کلا دکمه Menu عملکرد دکمه L را به خود میگیرد و حتی کارکتر فارسی “م” و “»” از طریق دکمه Menu نوشته خواهد شد!

همچنین اگر از تغییرات اعمال شده پشیمان شدید و میخواهید همه چیز به سر جای اول خود برگردد مجددا به برنامه مراجعه کرده و تغییر یا تغییرات را از لیست انتخاب و بر روی دکمه Delete یا Delete All (برای حذف همه تغییرات) کلیک،سپس بر روی Write to Registry مجددا کلیک و سیستم را ریستارت کنید.

7

از طریق دکمه Edit نیز میتوانید تغییرات انجام شده در دکمه ها را ویرایش نمایید.اما برای هر تغییر باید حتما بر روی Write to Registry کلیک کنید.

اطلاعات مطلب

  • سخت افزار
  • 675 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - سه‌شنبه, 08 ژانویه 19, 2:35 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب