ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

بستن
بستن

تعبیر خواب فنجان

تعبیر خواب فنجان

تعبیر خواب فنجان

بر اساس تعبیر خواب منوچهر مطیعی (تهرانی)

فنجان سهم و بهره ما است از نیک و بد، زشت و زیبا، تلخ و شیرین و حوادثی است که اتفاق می افتند و هر کس به اندازه تأثیر خویش، سهمی دارد. تعبیر فنجان در خواب، پیمانه سهمیه ما است از مجموع پیشامدها.

تعداد فنجانهایی که در خواب خویش می بینیم، گویای بیش و کم این بهره نیست، بلکه آشکار کننده این واقعیت است که ما نباید خود را تنها بدانیم و به طور مسلم دیگران نیز هستند که سهم می برند.

سهم ما از فنجان

آنچه که درون فنجان است و مقابل ما قرار گرفته، سهم از چیزی است که ما نصیب می بریم.

  • اگر تلخ است، تلخکامی است.
  • اگر شیرین باشد، کامروایی است.
  • اگر سیاه است، سیه روزی است.
  • چنانچه روشن باشد، نشان دهنده آینده روشن و بخت بیدار ما است.

نقل ماجرایی را از یک خوابنامه فرانسوی برای روشن شدن موضوع:

“ریموند” جوانی است بیست و هفت ساله از یک خانواده کاتولیک فرانسه. فرانسویان معمولا پروتستان هستند، اما کاتولیک متعصب و مذهبی نیز بین آنها زیاد یافت می شود.

“ریموند” پدر ندارد، اما مادرش زنده است. به علاوه یک خواهر و یک برادر کوچکتر از خویشتن هم دارد. زندگی آنها را بعد از مرگ پدرشان، پدر مادرشان که تولید کننده انگور و صاحب یک کارخانه سرکه سازی است، اداره می کند.

“ریموند سال قبل ازدواج کرد و به سبب همین ازدواج از خانه پدری خویش رفت.

او تعریف می کند که یک شب در خواب دیدم، صبح مثل هر روز از خواب بیدار شدم و از اطاق بیرون آمدم و سر میز صبحانه نشستم. مادرم برای همه ما فنجان گذاشت و از قوری بزرگ فلزی قهوه ریخت. سر میز من بودم و خواهر و برادرم. آنها شروع کردند به خوردن صبحانه و نوشیدن قهوه. ولی من وقتی فنجان را برداشتم که بنوشم، متوجه شدم قهوه درون فنجان مبدل به یک سنگ سیاه شد. درست همانطور که قهوه مایع شکل ظرف را می گیرد، قهوه سنگ شده و این سنگ سیاه به فنجان چسبیده بود؛ به طوری که نه می توانستم آن را بنوشم و نه از درون فنجان خالی کنم و دور بیفکنم. در عالم خواب از این حادثه چنان خشمگین شدم که فنجان را روی میز کوفتم و شکستم و از جای برخاستم و رفتم.”

فردای شبی که خواب را دیدم، نزد معبر رفتم. معبر به من گفت:

مالی را بین تو و خواهر و برادرت تقسیم می کنند، اما تو نمی توانی از سهم خودت بهره ببری. آن فنجان که در خواب دیدی، نمایانگر سهم تو است.

“ریموند ” اضافه می کند که همین طور هم شد.

چون چند روز بعد پدربزرگ میلیاردر من که صاحب تاکستان و کارخانه سرکه سازی بود، مرد. او وصیت کرده بود تمام ثروتش را به تنها فرزندش یعنی مادرم و فرزندان او که پدر ندارند، بدهند؛ مگر ریموند که سنن و آداب مذهبی را زیر پای نهاده و با یک دختر یهودی ازدواج کرده است. او مرا به علت ازدواج با یک دختر یهودی از ارث محروم کرد، زیرا خودش کاتولیک و بسیار سختگیر و متعصب بود.

این ماجرا را با تفصیل تمام برای شما نقل شدکه بدانید فنجان در خواب چگونه نمایانگر سهم ما قرار میگیرد.

تعبیر خواب فنجان بزرگتر و کوچکتر

حال اگر در خواب ببینیم فنجانی بزرگتر از فنجان دیگران داریم، طبیعی است که سود بیشتری عاید ما می شود و اگر کوچکتر باشد، کمتر بهره میگیریم.

شکستن فنجان در خواب

اگر در خواب ببینید فنجان شما افتاد و شکست، حقی از شما ضایع می گردد. چنانچه آن فنجان را خودمان بزنیم و بشکنیم، خود به تباهی کار خویش و انهدام بهره و سود خود کمک می کنیم و علت می شویم.

تعبیر خواب فنجان ترک برداشته

اگر در خواب ببینید که فنجان ترک دارد، به طوری که مایع درون آن در نعلبکی تراوش می کند، خواب می گوید مال ما نفله می شود و هدر می رود.

در گذشته چون فنجان نبود، معبران کهن در این مورد چیزی ننوشته اند و من در این تعبیر بیشتر روی عقاید و نظرات معبران فرانسوی و انگلیسی تکیه شده است.

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب