ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

1 × 2 =

بستن
بستن

تعبیر خواب شقایق

تعبیر خواب شقایق

تعبیر خواب شقایق

بر اساس تعبیر خواب منوچهر مطیعی (تهرانی)

شقایق گل اشک و گریه و ندبه و در عین حال گل پاکی و عصمت و بیگناهی است.

تاریخچه بسیار خواندنی گل شقایق

می گویند در هزاره قبل از میلاد مسیح آشوری ها به ایلام حمله کردند و شهرهای آن حدود را تاراج نمودند تا اینکه به شوش رسیدند و آن شهر بزرگ و تاریخی را نیز به تصرف خویش در آوردند. فرمانده سپاه آشور به ایلامی ها گفت: “اگر هرچه طلا و نقره و جواهرات دارید بیاورید و تحویل دهید، هیچیک از شما کشته نمی شود و من دستور می دهم هیچ خونی در این سرزمین به زمین ریخته نشود.”
اهالی شوش این گفته فرمانده سپاه غالب را باور داشتند و قول او را پذیرفتند و آنچه طلا و نقره و جواهرات در زیر خاک پنهان کرده بودند، بیرون آوردند و به نمایندگان آشوری ها تحویل دادند. فرمانده وقتی مطمئن شد که دیگر هیچ دفینه ای پنهان باقی نمانده، دستور داد همه اهالی را از زن و مرد و پیر و جوان و کودک قتل عام کردند و اجسادشان را هرجا که بود، باقی گذاشتند.

خون اشام آشور

نوشته اند سپاه خون آشام آشور هرجا می رفت، دسته ای چند هزارتایی کرکس و لاشخور و حتی کفتار دنبال سپاه حرکت می کرد. کرکس ها با پرواز همراه می رفتند و کفتارها آرام آرام دنباله سپاه را می پیمودند، زیرا اطمینان داشتند که تا آن قوم هستند، هرجا بروند، غذای کافی می یابند.
آشوری ها اجساد اهالی شوش را نیز برای کرکس ها و کفتارها باقی گذاشتند. فرمانده سپاه دستور داد شهر را نیز ویران کردند. شخم زدند و گندم کاشتند. اما از عجایب اینکه بذر گندم هم گندم بار نیاورد، بلکه گلی سرخ رنگ به جای گندم های پاشیده شده از خاک بدر آمد که لکه ای سیاه در انتهای هر گلبرگ خویش داشت.
کسانی که از آن دشت خونریز گذشتند و آن کشتزار عجیب را دیدند، آن گل را شقایق نام نهادند و میگویند از آن زمان بود که در جنوب ایران شقایق می روید که هنوز هم هست. آنها که به جنوب رفته و یا آنجا زیسته اند، خوب می دانند که هر سال با بارش اولین باران بهاری در نیمه اول اسفند ماه دشت و کوهستان از شقایق رنگ می گیرد و همه جا با این گل آراسته می شود.
بعدها باد تخم این گل عجیب و زیبا را به نقاط دیگر برد و سالها بعد در همه جای جهان پراکنده شد… اما شقایق هر جای جهان که بروید، قطره خونی است از تن بیگناهی.

تعبیر خواب کلی شقایق

معبران شاید به همین علت شقایق را گل اشک و ندبه و گل عصمت و پاکی و طهارت و بیگناهی تعبیر کرده اند. در ایران ما لاله را گل شهید می دانیم و شاید به علت شباهت الاله با شقایق است.
  • به هرحال معبران دیدن شقایق را در خواب خوب نمی دانند و شوم و نکبت بار شناخته اند.
  • اما منوچهر مطیعی تهذانی معبر بزرگ خواب دو کلمه شوم و نکبت را از آن بر می دارد و معتقد است شقایق گل اشک و گل طهارت است.

تعبیر خواب داشتن گل شقایق

اگر در خواب ببینید که شقایق دارید، یا در باغچه و یا در گلدان و یا کسی به شما داده، علتی برای گریستن در زندگی بیننده خواب پیدا می شود. ولی این گل دلیل بیگناهی و نشان پاکی و عصمت نیز هست.

تعبیر خواب لذت بردن از گل شقایق

اگر در خواب ببینید گل شقایق در دست دارید و از دیدن آن لذت می برید، به چیزی یا به کسی دل می بندید که ناپایدار است. سست است و شما را خشنود و راضی نمی کند.

تعبیر دیگری از خواب گل شقایق

تعبیر دیگری که درباره گل شقایق می شود، این است که نشان کوتاهی عمر و جوانمرگی است زیرا این گل عمری بسیار کوتاه دارد که از سه چهار روز تجاوز نمی کند و پس از این چند روز گلبرگهایش دستخوش باد در دشت و کوه پراکنده میگردد.

اگر کسی در خواب ببیند که گل شقایق در باغچه خانه اش روییده ، خوب نیست و عمرش کوتاه می شود. این گل خودرو است و بذر آن اهلی نشده؛ لذا معبران می گویند اگر کسی شقایق بکارد، جوانمرگ می شود.

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب