ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

شانزده − پنج =

بستن
بستن

تعبیر خواب دارو

تعبیر خواب دارو

تعبیر خواب دارو

بر اساس تعبیر خواب منوچهر مطیعی (تهرانی)

دارو در خواب «چاره» است و دارو خوردن «چاره جویی» می باد شد.

تعبیر خواب دارو خوردن

اگر در خواب خود ببینیم که دارو می خوریم و یا از کسی دارو میگیریم و یا از داروخانه ای دارو می خریم، بی تردید مشکلی نهفته و پنهان داریم که ضمیر ناخودآگاه ما به دنبال یافتن چاره آن است.

  • خیلی چیزها در زندگی ما هست که به آنها اهمیت نمی دهیم و ظاهرا از کنارشان بی تفاوت میگذریم، اما واقعا مشکلات بزرگی هستند که باطنا می خواهیم آنها را دفع و رفع کنیم.
  • غمهای پنهانی داریم که به کسی نمیگوییم، یا مهم تلقی نمی کنیم که بگوییم و با دیگران در میان بنهیم و یا مصلحت تشخیص نمی دهیم که افراد غیر مسئول از آنها مطلع و آگاه شوند.
  • این ناراحتیهای پوشیده و پنهان و آن چاره جویی ناآگاهانه در خوابهای ما به صورت بیماریهای خطرناک و دارو و دارو خوردن ظاهر می شوند و شکل می گیرند.

برای روشن شدن موضوع ماجرایی را برایتان نقل میکنم: (نقل از کتاب تعبیر خواب منوچهر مطیعی تهرانی)

تقریبا سی سال قبل از همسایگان خویش مردی را می شناختم که چهار پسر و دو دختر داشت. او کاسب شریف و محترمی بود و آبرومندانه زندگی می کرد. سه پسر بزرگتر او نیز مثل خودش آرام و نجیب بودند. بی سر و صدا می آمدند و می رفتند و به کسی کاری نداشتند، اما کوچکترین پسرش آفت زندگی پدر و مادر و خانواده محسوب می شد.

در آن تاریخ او هفده هجده سال داشت و شرور و فحاش و هتاک و بی ادب بود. هر روز دعوا و فحاشی می کرد؛ یا سر خودش شکسته می شد و یا سر و کله بچه های دیگر محله را می شکست و در نتیجه از ژاندارمری سر در می آورد. به پدرش خبر می دادند و مرد بیچاره می رفت از شاکی هرکس بود، با شرمندگی و التماس و خواهش رضایت می گرفت و پسرش را نجات می داد و به خانه باز می گردانید. اما چند روز بعد مجددا ماجرا تکرار می گردید.

خلاصه این پسر برای پدر بلایی شده بود و به همین علت مرد بیچاره غصه می خورد و از اهالی محل و همسایگان خجالت میکشید.

خواب پیرمرد

یکبار او در خواب دید که گلویش متورم شده و غده ای بزرگ بر گردنش ظاهر گردیده و پزشک معالج یک سطل پلاستیک رنگ پر از دوا به او داده است. او به این خواب اهمیت نداد، اما چندی بعد . خواب را دید؛ ولی به صورت دیگر. آنچه در خوابهای او تکرار می شد و در واقع خواب او قرار می گرفت، غده متورم گلو و سطل سرخ رنگ پر از دارو بود.

سه چهار بار این خواب تکرار شد و پدر ظاهرا به این خواب اهمیت نمی داد کاری از دستش برنمی آمد؛ ولی واقعا داشت دق می کرد و همان غصه در خواب به صورت غده گلو تجسم می یافت.

سه سال گذشت.

پسر شریر و کج خو، به سن بیست سالگی رسید و او را به سربازی فراخواندند و پدر از خدا خواسته پسرش را معرفی کرد. پسر به سربازی رفت و بعد آن گذراندن دوره تعلیماتی به یکی از شهرستان های دور منتقل شد. او در آن شهر دختری را دید و خواست و از پدر و مادر و برادرانش ملتمسانه تقاضا کرد دختر را برایش خواستگاری کنند. آنها نیز پادرمیانی کردند و دختر را برای او به زنی خواستند و پسر شریر سابق ازدواج کرد.
حادثه ای که هیچ انتظارش نمی رفت اتفاق افتاد؛ یعنی همان پسر کج خوی ناراحت و مردم آزار به جوانی سربراه، آرام و مهربان مبدل گردید و در نتیجه پدرش هم دیگر خواب غدۂ گلو و تورم دردناک و سطل سرخ رنگ دارو را ندید.

تعبیر خواب پیرمرد

من (منوچهر مطیعی تهرانی) که ریشه خواب او را می دانستم و به خودش هم گفته بودم، از این بابت تعجب نکردم. فقط در جستجوی آن بودم که سطل سرخ رنگ محتوی دارو را در خواب او بیابم. یک روز همسرش در پاسخ سؤال من گفت:
“شاید سطل شیر باشد، چون آن سطل سرخ رنگ بود.” و توضیح داد و گفت:

ماجرای سطل سرخ در خواب پیرمرد

“یک روز شوهرم که در یک سطل سرخ رنگ پلاستیکی شیر خریده بود، وارد خانه شد. وسط حیاط که رسید، با پسرم بگو مگو کرد و عصبی شد و سطل پر از شیر را به سوی او انداخت. شیر در باغچه ریخت و سطل خاکی پلاستیکی به سر نوه ام که یک دختر چهار ساله بود، اصابت کرد و پیشانیش متورم شد. پسرم که بچه برادرش را بسیار دوست داشت، زیاد ناراحت و شرمنده شد و همین حادثه سبب گشت که او به سربازی برود و بعد هم به شهرستان منتقل شود. حدس می زنم سطل سرخ رنگ همان سطل شیر باشد.

با نقل این ماجرا روش می شود که وقتی می بینیم بیمار هستیم و در خواب دارو می خواهیم و دارو می خوریم، علت چیست و ریشه کدام است.

چنانچه در خواب ببینید دارو می خورید و یا دارو می خرید و یا دیگری به شما می دهد که بخورید، به دنبال علت تهفته بگردید. چه که بی تردیدی چیزی هست که در نهان شما را می آزارد.

تعبیر خواب مقدار دارو در خواب

اگر موضوع مهم باشد، مقدار دارو زیاد است و اگر ساده و کم اهمیت باشد، کمی داور در خواب می بینید. تلخی و شیرینی دارو نیز گوینده اهمیت مسیله و مو است. مسئله ای که شما را می آزارد و دنبال چاره آن هستید.

تعبیر خواب خوراندن دارو به دیوانه

اگر در خواب خود ببینید دارو به دیگری می دهید، خواب شما می گوید عقده و و نفرت خود را خالی می کنید. دادن دارو به دیگری گویای خشم و نفرتی است که از آن شخص داریم و یا از دست او عصبی هستیم.

تعبیر خواب دارو از نظر معبران کهن

معبران کهن نوشته اند اگر دیدید دارو می خورید و دارو به حال شما مفید است، کاری : دین انجام می دهید و اگر اثر مفید نداشت، کاری خلاف دین می کنید.

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب