ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

تعبیر خواب جانور (حیوانات)

تعبیر خواب جانور (حیوانات)

تعبیر خواب جانور

بر اساس تعبیر خواب منوچهر مطیعی (تهرانی)

دیدن انسان ها در خواب به صورت جانور

کلا اشخاصی را که با ایشان معاشرت و رفت آمد و حتی معامله و داد و ستد داریم و گسترده تر اینکه دوستان و آشنایان و افراد خانواده خویش را نیز در خواب به صورت جانوران می بینیم و تجسم آنها در خواب ما بستگی دارد به برداشتی که نسبت به ایشان داریم. اگر خوب باشند و ما دوستشان داشته باشیم و یا طوری باشند که روی ما اثر بگذارند، آنها را به شکل و هیئت جانوران دوست داشتنی و مفید می بینیم و اگر بد باشند بر روی ما اثر منفی بگذارند، به صورت جانوران بد و خطرناک در خواب ما ظاهر می شوند.

نمونه خواب جانور

برای مثال زن جوانی چند بار در خواب دیده بود که کرگدنی با شاخ بلند و سرخ رنگ به او حمله می‌کند و هر بار از شدت ترس بیدار شده بود. زن مورد بحث این خواب خود را برای خانم «آتیانوس» (معبیر خواب یونانی) تعریف کرد و پرسید کرگدن در خواب های ما کیست و چیست؟
خانم «آتیانوس» طی این یک ساعت با آن خانم جوان زیاد حرف زد، از این در و آن در سخن گفت تا بالاخره معلوم شد شوهر بیننده خواب با برادرش بر سر میراث پدر اختلاف و دعوا دارند. برادر شوهرش در یک جلسه خانوادگی به خشم آمده و گفته بود: «همه این فتنه ها بر سر زن برادرم است. او نمی گذارد ما میراث پدرمان را تقسیم کنیم و بالاخره زهر خودم را به او می ریزم.»

ترس و وحشت زن جوان از شنیدن سخنان برادر شوهرش

زن جوان این جملات را از اتاق مجاور شنیده و دچار ترس و وحشت شده بود. به علت همین ترس و به دنبال همان جلسه خانوادگی زن جوان در خواب می دید که در معرض حمله کرگدن قرار می گیرد. تصادفاً برادر شوهرش تنومند و قوی هیکل بود.

خانم «آتیانوس» خواب آن خانم را شکافت و گفت: “این برادر شوهرت است که در خواب های تو به صورت کرگدن ظاهر می شود و به تو حمله می کند.” زن جوان اعتراف کرد و گفت راستی همین است و او آن روز از تهدید برادر شوهرش زیاد ترسیده بود.

تعبیر جانوران در خواب به افراد و خویشاوندان

جانوران در خواب های ما همان افرادی هستند که در میان ایشان زندگی می کنیم.

 • مثلاً اگر قرار باشد در روزهای آینده با خانم ای پیر و زشت و کریه المنظر و بد دهن و تندخو برخورد داشته باشیم، او را در خواب خویش به صورت گراز، کفتار و جانوران زشت دیگر می بینیم.
 • چنانچه بخواهیم یا مقرر باشد که زنی زیبا و جوان و دوست داشتنی را ملاقات کنیم؛ غزال، طاووس، چلچله و حتی گوسفند را در خواب خود مشاهده می کنیم.
 • شیر و پلنگ و ببر و گربه سانان شکارچی و مانند آنها در خواب های ما دشمن قوی، اما کریم و بخشنده اند. دشمنی که به فرض اگر هم بر ما چیره شود، با بزرگواری و بزرگ منشی ما را می بخشد و رها می کند و پی کار خویش می رود.
 • بر عکس کفتار و شغال و کرکس و گورکن و جانوران لاشه خوار و مردار دوست امثال آن‌ها دشمنی کثیف ، لئیم و تیره دل هستند که بیشتر دوست دارند امعاء و اخشاء ما را بخورند .
 • کبوتر در خوابها نشان عشق و صلح و دوستی است.
 • چلچله پیام آور عشق و امید و خرمی است که در قسمت پرستو به تفصیل نوشته‌ است.
 • غزال زنی است زیبا و جوان و در عین حال رزمنده و گریزنده که رسیدن به او دشوار است و چون بگریزد، نگاه حسرت آمیز و مشتاق ما را به دنبال خود می کشد و می برد.
 • خوک دشمن پیر خانگی است.
 • گراز دشمن بیگانه است.
 • گوسفند نعمت و برکت است. اگر گوسفند ماده باشد، زنی است مفید که نه شوق می آفریند و نه هیجان. آرام است و خدمتگزار، اما فاقد انگیزه.
 • گاو فراخی روزی است. گاو نر خادم زحمتکش و مفید و کم توقع است و یا دوستی است که بدون چشمداشت محبت می‌کند.

با در دست داشتن معیاری که در قسمت های اولیه داده شد، می توانید خواب خود را تعبیر کنید.

 

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

 

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب