ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

2 × 4 =

بستن
بستن

تعبیر خواب تاریکی

تعبیر خواب تاریکی

تعبیر خواب تاریکی

بر اساس تعبیر خواب منوچهر مطیعی (تهرانی)

گاه اشخاص از تاریکی می ترسند و به جایی که تاریک است، قدم نمی نهند؛ چون نمی دانند درون تاریکی چیست. در خواب نیز جهل و گمراهی و غفلت ناشی از نادانی به صورت تاریکی شکل می گیرد.

تاریکی در کنار روشنایی

هیچکس در خواب تاریکی را تنها و مطلق نمی بیند. چون اگر تاریکی مطلق باشد، اصلا قابل رویت نیست و رویایی به وجود نمی آید که بیننده خواب روز بعد به یاد بیاورد و تعبیر بخواهد. همیشه ما تاریکی را در کنار روشنایی می بینیم و به مدد نور، ظلمت را تشخیص می دهیم. پس جهل و غفلت نیز به محک فهم و خرد قابل تشخیص می شود.

تعبیر رفتن از تاریکی به روشنایی و بالعکس

حال اگر در خواب خود دیدید که از جایی روشن به محلی تاریک رسیدید، در کارهایتان با ابهام روبرو می شوید و عملی بر مبنای جهل و نابه خردی انجام می دهید. اگر مجددا از تاریکی بیرون آمدید و به روشنایی رسیدید، تعبیر نیکو دارد.

اگر در خواب خود دیدید که اصلا در جایی تاریک هستید، مثلا در یک دالان تاریک که چشمتان جایی را نمی بیند و به کمک دستها که به دیوار گرفته اید پیش می روید، اگر در این حالت به روشنایی برسید و محل ظلمانی را پشت سر بنهید، تعبیر عکس تعریف بالا را دارد. یعنی در عین گمراهی و جهل ناگهان نور هدایت می یابید و به رستگاری می رسید. این خواب خوبی است که میمنت و شگون دارد.

تعبیر ابر تاریک در خواب

اگر در خواب خود ببینید که ابری آسمان را پوشانیده و همه جا را تاریک کرد، خواب شما می گوید که غم و اندوه عمومی پیش می آید و گرفتاری همگانی عارض می گردد؛ مثل یک بیماری همه گیر.

معبران اسلامی نوشته اند تاریکی کفر و ضلالت است و بهترین حالت این می باشد که در خواب خود از تاریکی بیرون آییم و به روشنایی برسیم.

تعبیر صدایی از تاریکی

اگر کسی در تاریکی قرار داشت و شما او را نمی دیدید، ولی صدایش را می شنیدید؛ خوابتان می گوید شخص گرفتار و گمراهی که در مصیبت و بلا گرفتار شده، از شما یاری و کمک می طلبد. اگر از تاریکی صدایی خوش و گوشنواز شنیدید که شما را دعوت می کرد و فرا می خواند، خواب می گوید شیطان شما را وسوسه می کند. در هر صورت گفته شده در بالا، یعنی نه برای کمک و نه به دعوت وارد تاریکی نشوید.

تعبیر صدای زن در تاریکی به شیطان

اگر از درون تاریکی صدای زنی به گوش شما رسید، چه کمک می خواست و چه شما را دعوت می کرد، بهتر است فریب نخورید؛ چون شیطان است که می خواهد شما را بفریبد و اغوا کند. زن در تاریکی فقظ شیطان است در جهل.

دیدن نقطه روشن در تاریکی

اگر در خواب دیدید که درون تاریکی هستید و نقطه روشنی از دور می بینید و می خواهید خود را به آنجا برسانید، مثلا در یک غار تاریک کوهستانی هستید و از فاصله دور دهانه روشن غار را تشخیص می دهید، خواب خوبی دیده اید؛ چون رویای شما می گوید امیدی هست تا خود را نجات دهید و به یقین دستی برای کمک به سوی شما دراز می شود که باید آن را بگیرید.

 
 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب