ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

16 − پنج =

بستن
بستن

تعبیر خواب به

تعبیر خواب به

تعبیر خواب به

بر اساس تعبیر خواب منوچهر مطیعی (تهرانی)

دسته ای از معبران اصلا درباره «به» چیزی ننوشته اند؛ گویی در منطقه ای که آنها  می زیسته اند، بِه وجود نداشته و آنها این میوه معطر و خوشمزه را نمی شناخته اند تا در اطرافش تعابیری بنویسید. آنها هم که «به» را می شناخته و درباره اش چیزهای نوشته اند، چنان عقاید مختلفی ابراز داشته اند که خواننده بیننده خواب نمی داند کدامین را به عنوان  تعبیر درست و دقیق بپذیرد.
 
از امام صادق علیه السلام نقل است که «به» در دو صورت فرزند است و در دو صورت دیگر بیماری.
«به» اگر به فصل بازار آمدن یعنی فصل پاییز باشد و ضمنا کال و سبز باشد، فرزند است. اگر غیرفصل و در عین حال زرد باشد، بیماری است.
 
برخی از معبران نیز همین عقیده را دارند، ولی عده ای دیگر معتقدند که دیدن «به» در خواب چه به فصل باشد و چه غیر فصل، چه سبز باشد و چه زرد، چه کال باشد و چه رسیده، نیکو است و دلیل بیماری نمی تواند باشد.

تعبیر به در افسانه ها

در افسانه ها امده که آدم و حوا چون از بهشت خداوند رانده شدند و هر یک به گوشه ای از زمین خاکی ما فرود آمدند، جبرئیل حامل وحی و فرشته مقرب درگاه خداوندی، به هنگام خروج آدم از بهشت یک «به» به او هدیه داد. به همین علت و بر مبنای وجود این افسانه می گویند دیدن «به» در خواب نشانه ای است از سرگردانی و پریشانی و شکست و ناکامی.
 
دستهای دیگر از معبران، رنگ زرد به را مورد توجه قرار داده و نوشته اند دیدن این میوه در خواب نشانی است از بیماری و کسالت؛ اما به نظر من (منوچهر مطیعی) با تجربه شصت ساله روی بینندگان خوابها، «به» میوه ای است خوش طعم و معطر، با مزهای خوب سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی که از آن اغذیه گوناگون و مربا و شربت تهیه می کنند.

دیدن این میوه خوب و مفید در خواب نیک است؛ به هرحال که باشد چه سبز و چه زرد و چه پخته و چه خام و ناپخته.

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

 

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب