ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

یازده + 15 =

بستن
بستن

تعبیر خواب انگشتری

تعبیر خواب انگشتری

تعبیر خواب انگشتری

بر اساس تعبیر خواب منوچهر مطیعی (تهرانی)

انگشتری همانطور که در بیداری زینت دست است و به دست دارنده‌ی خود شکل می‌بخشد و موجب افزایش آبرو و اهمیت صاحبش می‌شود، در خواب نیز تعبیری نزدیک به همین را دارد.

به این ترتیب که حلقه‌ی انگشتری در خواب جاه و مقام و ارزش اجتماعی است و نگین آن آبرو و شرف.

اگر در خواب خود ببینید که یک انگشتری در دست دارید که قبلا هرگز نداشته‌اید و از مشاهده‌ی آن به انگشت خویش دچار حیرت و تحسین شده‌اید، نشان آن است که به موفقیت بزرگی می‌رسید که برای دیگران حتی خودتان باورکردنی نیست.

اگر کسی انگشتری به شما داد و در خواب شما آن را به دست خود کردید، از جانب آن شخص سودی عاید شما می‌شود که بر اعتبارتان می‌افزاید. این چند حالت دارد:

اگر دهنده‌ی انگشتری ناشناخته و مجهول باشد، از محلی که انتظارش را ندارید، نفعی به شما می‌رسد.

اگر دهنده‌ی انگشتری در خواب شناخنه شده باشد و یدانید که او مردی است فقیر و درویش و یک لا قبا که از تامین خودش نیز عاجز می‌ماند، خواب شما می‌گوید کسی در حد توانایی خودش به شما یاری می‌رساند و سودی می‌دهد و نیکی می‌کند.

گرفتن انگشتری در خواب از دیگران خوب است و نفی که عاید بیننده‌ی خواب می‌گردد، منوط است به شغل و شخصیت دهنده‌ی انگشتری و محلی که انگشتری گرفته و داده می‌شود.

اگر دهنده‌ی انگشتری بازرگان باشد، سود مادی است. چنانچه معلم و استاد دانشگاه باشد و حتی کتابفروش باشد، سودی که عاید بیننده‌ی خواب می‌شود، معنوی است. اگر اداری باشد، از نظر شغلی اعتبار پیدا می‌کند. اگر زن باشد و خانم خانه، مبانی زندگی خانوادگیش استحکام و قوام می‌یابد. تشخیص مسئله با معبر است.

انگشتری شکسته در خواب

با توضیحی که در بالا داده شد، چنانچه کسی در خواب ببیند انگشتریش از ناحیه‌ی رکاب، پایه و حلقه شکسته، ولی نگین آن سالم مانده است، به موقعیت اجتماعی بیننده‌ی خواب لطمه وارد می‌آید، اما شرف و آبرویش بر جای می‌ماند و مردم همچنان او را عزیز و محترم خواهند شناخت.

حال اگر در خواب مشاهده کند که نگین انگشتریش آسیب دیده و شکسته، ولی حلقه‌اش به جای مانده، به آبرویش لطمه وارد می‌آید، بی آنکه شغل خود را از دست بدهد یا تنزل درجه پیدا کند.

اگر کسی در خواب ببیند که انگشتری خودش را شکست، در صورتی که ازدواج کرده باشد، بین او و همسرش اختلاف شدید و احیانا جدایی اتفاق می‌افتد. برای دختران و پسران جوان جنبه‌ی عشقی و عاطفی پیدا می‌کند و بین آنها و مرد یا زن مورد نظرشان کدورت پدید می‌آید.

داستانی زیبا در مورد خواب انگشتری و تعبیر آن

دختری به من مراجعه کرد و برای خوابی که چند سال پیش دیده بود، تعبیر خواست. او گفت در خواب دیدم پدرم از مسافرت بازگشته و یک حلقه، انگشتری قدیمی و گرانقیمت که نگین درخشنده- اما حلقه‌ای آهنین و بی برق و جلا دارد- برای من آورده است. او میخواست این انگشتری را به انگشت من بکند، اما انگشتری به انگشت من جا نمی‌افتاد. همه اهالی خانه و همسایگان جمع شده بودند و می‌کوشیدند به کمک صابون و روغن وازلین انگشتری را به انگشت من بکنند، اما نتوانستند. تصادفا انگشتر از دست پدرم افتاد و گم شد. در جستجوی آن بودیم که از خواب بیدار شدم. حالا نگران و بیمناک هستم.

پرسیدم پدری دارید که از شما دور زندگی می‌کند؟ پاسخ داد من از شش سالگی پدرم را ندیده‌ام. مردی که در خواب خود می‌دیدم، می‌دانستم پدرم است. در حالیکه پدرم مرده و من قیافه‌اش را اصلا به یاد نمی‌آورم. به او گفتم به وسیله عمو یا دایی یا پدر بزرگ و یا یکی از معمرین خانواده شما پیرمردی با خانواده‌تان آشنا می‌شود که از شما خواستگاری می‌کند. همه با این ازدواج موافقند، زیرا آن مرد مسن هم ثروتمند و هم مردی محترم و با شخصیت است. لیکن ازدواج شما سر نمی‌گیرد و سرانجام آن مرد یا به سفر بی باز ‌‌گشت می‌رود و یا می‌میرد.

من دیگر آن دختر را ندیدم، اما همسر برادرش گفت عین پیشگویی شما اتفاق افتاد. آن مرد پولدار پنجاه ساله نه مرد و نه به سفر رفت، بلکه با خاله‌ی شوهرم که بیوه زنی سی و چند ساله است، ازدواج کرد.

جنس انگشتری نیز حائز اهمیت است.

به این صورت که اگر در خواب شما انگشتری از آهن باشد، نشان قوت و توانایی شخص دارنده‌ی آن است، ولی از نظر مال گویای روزی اندک و توش مختصر است.

انگشتر برنجی یا مسی که درخشندگی ظاهری داشته باشد، گویای عدم اصالت است و خبر می‌دهد که از انسانی بی اصل و ریشه و فاقد شخصیت به شما سود می‌رسد.

انگشتری شیشه‌ای و بلورین بهتر از انگشتری طلا یا نقره است.

انگشتری شیشه‌ای یک زن است.

اگر در خواب خود دیدید انگشتری خود را به کسی امانت داده‌اید و او آن را آورد و مسترد داشت، خواب شما می‌گوید که در آینده‌ای نه چندان دور از زنی یا دختری خواستگاری می‌کنید که او نمی پذیرد. چنانچه در شرایط ازدواج نباشید، از آرزو و یا تمنایی ناکام و برآورده نشدنی خبر می‌دهد.

گم شدن انگشتری برای زن به خصوص اگر نگین داشته باشد، خوب نیست. چون خبر می‌دهد که آبرویش در مخاطره قرار می‌گیرد و به وجه دیگر بیننده خواب کسی را از دست می‌دهد و یا از سمتی معزول می‌شود.

مهر کردن نامه با انگشتری که در قدیم بسیار معمول و متداول بوده و امروز عملی متروک و فراموش شده است، دو حالت دارد.

اگر نامه باز و سرگشاده باشد، بیننده خواب حقیقی را پنهان می‌کند و اگر نامه سربسته باشد، دیگران واقعیتی را از او مخفی می‌دارند.

 

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

 

مطالب مرتبط


اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب