ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

هفت − شش =

بستن
بستن

تعبیر خواب انجیر

تعبیر خواب انجیر

تعبیر خواب انجیر

براساس تعبیر خواب منوچهر مطیعی (تهرانی)

معبران در مورد انجیر اختلاف سلیقه دارند، ولی از اینکه انجیر مانند زیتون و انار و سیب از میوه های مبارک شناخته می‌شود، تردیدی نیست.

برگ انجیر

در کتب مذهبی آمده که آدم ابوالبشر پس از رانده شدن از بهشت خداوند و استقرار در زمین، متوجه زشتی بدن عور خویش شد و برای ستر عورت از برگ انجیر استفاده کرد. زیرا برگ انجیر پهن و بزرگ است و حضرت آدم می‌توانست به استعانت آن بخشی از پیش و پشت خویش را بپوشاند که چنین کرد.

میوه انجیر

در مورد میوه‌ی این درخت نیز افسانه‌های زیادی هست و نوشته‌اند، تقدیس شده است اما در خواب بی آنکه وضعی بخود بگیرد، قابلیت تعبیر و تفسیر پیدا می کند.

در «نفایس الفنون فی عرایس العیون» نوشته شده انجیر دیدن در خواب نیکو است و رزق و روزی حلالی است که نصیب بیننده رویا می‌شود و برگ انجیر اندیشه و خرد است.
«ابن سیرین» اعتقاد دارد دیدن انجیر در خواب نیکو نیست، چه در فصل باشد و چه بی هنگام که اگر ببینید انجیر می‌خورید و یا جمع می‌کنید، زیانی به شما می‌رسد؛ با کاری می‌کنید که ندامت و پشیمانی به دنبال دارد.

چند معبر دیگر نیز در مواردی انجیر را بیماری دانسته اند، به خصوص انجیر زرد و لهیده را.

اما اعتقاد نگارنده این است که انجیر چون از میوه‌های تقدیس شده محسوب می‌شود و در مذاهب توحیدی از آن به نیکی نام برده شده، دیدن آن در خواب نیکو است منتها معبر باید جهات مختلف و رابطه آن را با چیزهای دیگر که در خواب دیده می‌شود، مورد توجه قرار دهد.

تعابیر انجیرهای مختلف

انجیر سیاه نشانه‌ی غم و اندوه است.

انجیر سبز و شیرین بی‌اثر می‌باشد.

انجبر ریسه‌ای خشک آنچنان که در روستاها نگهداری می‌کنند و در آجیل فروشیها می‌فروشند، جلوه‌ای از مال اندوزی و آز و طمع است. گویای این است که بیننده‌ی خواب اگر به مال و پول برسد، برای اندوختن و نهادن پول آمادگی بسیار دارد.

تعبیر خواب برگ انجیر

چنانچه در خواب خود ببینید که از درخت برگ انجیر می‌کنید و جایی کنار هم یا روی یکدیگر قرار می‌دهید، خواب شما می‌گوید استعداد خرد و دانش آموزی دارید و می توانید انسانی متفکر و اندیشه‌گر باشید. به هرحال از دیدن انجیر در خواب بیمناک و نگران نباشید، چه که نیکو است.

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب