ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

هفت − شش =

بستن
بستن

تعبیر خواب انار

تعبیر خواب انار

تعبیر خواب انار

بر اساس تعبیر خواب منوچهر مطیعی (تهرانی)

انار میوه‌ای است بهشتی و دیدن آن در خواب نیکو است.

معبران کهن انار را به مال و پول تعبیر کرده‌اند. حتی برخی از معبران شرقی و اسلامی مقدار پولی را که به دست بیننده خواب می‌رسد، برآورد کرده و هر انار را هزار درهم نوشته‌اند که مثلا می‌توانیم بگوییم هزار تومان. این تعبیر و تأویل از آن جهت انجام گرفته که انار دانه دانه است.

در قدیم که اسکناس و چک وجود نداشت، معاملات مطلقا با سکه انجام می‌گرفت. سکه‌ها را درون کیسه‌ی کرباس یا متقال می‌ریختند و گلوی کیسه را می‌بستند و ممهوره می‌کردند. این کیسه‌ها را بدره می‌نامیدند. بدره‌ی زر  و بدره‌ی سیم داشتیم. در هر بدره، مقدار معینی مسکوک وجود داشت. بدره ده سکه‌ای، بیست و پنج سکه‌ای و دویست و پنجاه سکه‌ای. با این مقدمه معبران هر انار را یک بدره شده و به هزار سکه تاویل نموده‌اند.

انار لهیده و گندیده انسانی  احمق و ابله و مزاحم است. چنانچه کسی در خواب خود ببیند اناری لهیده در دست دارد و یا انار شل و گندیده ای را در راه افتاده دید، با انسانی احمق و ابله و مزاحم برخورد می‌کند.

دانستن انار شیرین و باطراوت اندوختن پول و مال است و چنانچه ببینید تعدادی انار در ساک نهاده‌اید و یا در خانه خود دارید، خواب شما می‌گوید که مال اندوزی می‌کنید و به جمع آوری پول می‌پردازید.

برخی از معبران انار شیرین و با طراوت را به زن خوبروی و مهربان تعبیر کرده اند.

خانم اتیانوس می‌گفت:

انار رسیده و سرخ و سالم و سربسته، دوشیزه‌ی باکره‌ای  ثروتمند و مالدار و در عین حال زیبا و خوبروی است.

انار سرخ و رسیده ولی ترکیده و شکاف دار، بیوه زنی است ثروتمند که با نمایش مال و جاه خویش مردان را می‌فریبد.

انار شل و لهیده، بیوه زن سالمندی است که خود را ثروتمند و مالدار نشان می‌دهد و با مصرف انواع وسایل آرایش می‌کوشد زیبا جلوه کند، اما در حقیقت هیچ ندارد و جز وبال و بدبختی نصیب مرد نمی‌کند.

از او سئوال کردم حال اگر این خواب را یک زن ببیند، چه تأویلی دارد. پاسخ داد فرق نمی کند. برای هر جنس در خواب جنس مخالف مطرح می‌شود. برای مرد زن و برای زن مرد تعبیر می شود.

چنانچه کسی ببیند اناری شیرین و تازه دارد، یا از دیگری می‌گیرد، زنی خلیق و مهربان و خوبروی سر راهش قرار می‌گیرد و به زندگیش وارد می‌شود.

اگر اناری از درخت کندید و خوردید و به دهان شما خوش آمد، از جانب زنی خوبروی و خوش خلق بهره مند می‌گردید.

تعبیر کلی انار در خواب:

روی هم رفته دیدن انار در خواب به وقت خود، یعنی در فصل انار خوب است. فصل انار چهار ماه آخر سال خورشیدی است و دیدن انار در خواب بی وقت خوب نیست.

انار ترش غم و اندوه است.

اگر اناری خوردید و دیدید طعم آن را نمی‌دانید که شیرین است یا ترش، همان تعبیر انار شیرین را دارد.

چنانچه کسی ببیند در خواب اناری شیرین می‌خورد، اگر تاجر است سود می‌برد. اگر مسافر است، به سلامت به خانه باز می‌گردد. اگر جوان و مجرد است، همسری دلخواه می‌یابد و به خصوص اگر بیمار است، شفا حاصل می‌کند.

دانه های انار بدون پوست و پیه خوب نیست و چنانچه در خواب انار دانه کرده از دست کسی بگیرید، خواب شما خبر می‌دهد که از جانب او غمی به شما می‌رسد و زیانی وارد نمی‌آید.

دانه کردن انار در خواب:

در بیداری اگر کسی اناری پوست بکند و دانه کند و نمک و گلپر به آن بیامیزد و در بشقابی مقابل ما قرار دهد، محبت کرده است؛ اما اگر در خواب کسی این کار را بکند، هشیار باشید که برای شما توطئه‌ای ترتیب داده است.

ما نیز اگر در خواب انار دانه کنیم و به همان ترتیب پیش روی کسی قرار دهیم، خواب ما می‌گوید که درباره او حسن نیت نداریم و کاری می‌کنیم که به او زیان می‌رسد… چه در خواب ما آن شخص شناخته باشد و چه ناشناخته.

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب