ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

تعبیر خواب آسمان

تعبیر خواب آسمان

دیدن آسمان صاف و روشن در خواب خوب است، اما رفتن به آسمان خوب نیست.

این توضیح ضروری است که پرواز در آسمان و جابجا شدن در هوا حالتی است منهای رفتن تا بی نهایت آسمان.

رابطه مرگ با رفتن به آسمان در خواب

اینکه می گویم رفتن به آسمان خوب نیست، منظور رفتن تا بی نهایت بدون توقف است که معبران این حالت را به مرگ تعبیر کرده اند.

عموما نوشته اند اگر کسی در خواب خود ببیند که به آسمان می رود و همچنان به رفتن ادامه می دهد تا بیدار شود، گویای نزدیکی زمان اجل او است.

به همین نحو نوشته اند اگر کسی ببیند در اعماق آسمان برای خویش خانه ای ساخته است، این نیز نشانه فرا رسیدن مرگ اوست.

داستانی زیبا در مورد خواب آسمان

در قدیم که بانک و بانکداری نبود و مسافرتها طولانی می شد گاه ماهها به دارازا می کشید کسانی که قصد سفر داشتند، قبل از ترک شهر، دارایی نقدینه خویش را به صراف امین می سپردند و چون بر می گشتند، پول خود را از امین باز می گرفتند.

روزی دو دوست قصد سفر حج داشتند. نقدینه خویش را همراه بر گرفتند و به خانه امین رفتند. درست موقعی وارد شدند و نشستند که مرد امین داشت خواب دوشب را برای دوستی تعریف می کرد. امین گفت: -دیشب خوابی بسیار خوش دیدم که از نشأت آن رویا هنوز کام خیالم شیرین است. دوشی در خواب دیدم به آسمان هفتم رفته ام و آنجا بر فراز ابرها که چون پنبه محلوج به نظر می رسیدند، خانه ای از رخام و زیر جد کرده ام. فرشتگان و کروبیان را در خدمت داشتم و بر آنها….

سخن امین چون به اینجا رسید، یکی از دو مراجعه کننده گان برخواست و نقدینه همراه خویش را بر گرفت و اتاق را ترک گفت. دوستش به او پیوست. متعجبانه پرسید:- کجا می روی؟ آیا ما برای سپردن نقدینه خویش به اینجا نیامده ایم؟ مرد پاسخ داد:- چرا ولی با خوابی که این مرد دیده، تردید ندارم که چند روزی بشتر زنده نیست. وقتی ما از سفر باز گردیم؛ دیر زمانی است که او مرده و ماترکش بین وارث تقسیم شده است. آنگاه معلوم نیست وارث او آنقدر امین و درستکار باشند که نقدینه ما را باز دهند.

اگر کسی ببیند که به آسمان می رود و تفرج می کند و این طرف و آن طرف به تفنن پرواز می نماید، هم افقی و هم عمودی؛ گویای آن است که به سفر می رود.

دیدن آسمان صاف و روشن در خواب یعنی

 بالای سرمان شخص بزرگی است که از او متنفع و متمتع می شویم و در پناهش امنیت و آرامشی می یابیم.

حال اگر این آسمان صاف و روشن چنان بود که نتوانستیم به آن نگاه کنیم و دیدگاه را در خواب ببینیم، این خواب ما از جدایی و دوری خبر می دهد و به ما می گوید آن کانون تمتع و انتفاع را از دست می دهیم.

اگر کسی در خواب ببیند که به آسمان می رود، اما درهای آسمان برای او بسته شده؛ نشانه آن است که در امور شغلی و کسبی دچار مشکلات می گردد و دستی ناشناخته پیش پایش سنگ می افکند.

اگر کسی در خواب ببیند که خویشتن را از آسمان آویخته، خبر از پیروزی در کار می دهد و اینکه صاحب رویا نامور میگردد. فرو ریختن خس و خاشاک و خاک و شن از آسمان اگر اندک باشد، بد نیست و نباید موجب تشویش خاطر باشد اما اگر زیاد باشد، غم و اندوه است.
اگر در خواب دیدید که آسمان محدود شده و کوچکتر از آن است که باید باشد، بزرگی که میشناسید و بر او اتکاء دارید، تنزل مقام مییابد و خفیف می شود.

اگر کسی ببیند که در خواب از آسمان به زمین افتاد اما آسیبی ندید، رنجور و بیمار می شود؛ لیکن از بیماری شفا می یابد و سلامت خویش را باز به دست می آورد.

رنگ های آسمان در خواب

رنگ آسمان اگر سبز باشد، خیر و برکت است. چنانچه سرخ باشد، خون و جنگ و در حد قلیل ستیز و دعوای خانوادگی است و یا فساد و فتنه در کار و شغل. آسمان سفید بیماری است.
چنانچه در خواب خود دیدید مرغی از آسمان فرود آمد و بر بام خانه شما نشست، به نعمت و رفاه می رسید؛ و اگر مرغ نشست و باز پرید و رفت، خبری به شما می رسد که دل را خوش می کند.

 

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


اطلاعات مطلب

  • عمومی
  • 193 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - سه‌شنبه, 24 دسامبر 19, 11:48 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب