ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

15 − یک =

بستن
بستن

تعبیر خواب آستانه

تعبیر خواب آستانه

تعبیر خواب آستانه

بر اساس تعبیر خواب منوچهر مطیعی (تهرانی)

آستانه یا درگاه هر خانه نشانه ی قدر و منرلت و جاه و مقام و ارزش و اعتبار اجتماعی صاحب آن است. کیفیت آن گویای حالتی است که در این رابطه پیدا می شود و این حالات کاملا متفاوتند.

اگر بیننده خواب که در آستانه خانه ای زباله و آشغال ریخته شده و آنجا کثیف و مکروه است، چیزی با حادثه ای و یا شخصی موجب تشویش و اضطراب خاطر بیننده خواب می شود. 

اگر بیننده در خواب خود ببیند آستانه خانه اش خراب شده، مثلا سنگ پله ها شکسته و یا رواق بالای در ریخته و آجرها از جای کنده شده، از جاء و منزلت می افتد، تنزل شأن و مقام پیدا می کند. 

ولی اگر ببیند سر خانه اش را تزیین کرده و با چراغ و پرچم آراسته اند؛ گویای آین است که از جهت اجتماعی و شغلی ارتقاء مقام می یابد و نزد مردم معزز و محترم می شود.

دیدن آستانه خانه در خواب برای  مجردها

حالات گفته شده در بالا برای مردان جوان و مجرد مفهوم دیگری دارد به این معنی که:

 اگر مرد مجرد و جوانی در خواب خود ببیند آستانه و در خانه ای که در آن سکونت دارد، آراسته شده به زودی با عشقی رو برو می شود و ازدواج می کند. 

دختران جوان نیز می توانند در این حالت و با دیدن این خواب چشم به راه خواستگار و شوهر مناسب و خوب باشند.

 در افسانه ها و اساطیر نیز بین سر در خانه و آستانه و زن رابطه هایی نقل شده است:

مثلا مؤلف «ناسخ التواریخ» در جلد اول «هبوط آدم» نگاشته:

پس از سالیان دراز حضرت ابراهیم به مکه رفت تا از فرزند دلبندش اسماعیل که جوانی برومند شده و زن گرفته بود، دیدن کند. وقتی رسید که اسمعیل رفته و در خانه نبود. زن به تصور اینکه ابراهیم پیر و سالخورده آمده تا برای همیشه نزد آنها بماند روی خوش را نشان نداد و از پدر شوهر به گرمی استقبال و پذیرایی نکرد. لذا حضرت ابراهیم آزرده دل شد و تصمیم گرفت به شهر و دیار خویش باز گردد. هنگام ترک آنجا زن اسمعیل از حضرت ابراهیم پرسید حالا که صبر نمی کنی تا اسماعیل از شکار باز گردد آیا پیامی نداری که به اسمعیل برسانم؟ پیر مرد گفت:〈اتفاقا چرا پیغام مرا به اسماعیل برسان و بگو پسر جان سر در خانه ات هیچ خوب و مناسب نیست. آستانه را ویران کن و آستانه دیگری بساز〉 این را گفت و رفت.

وقتی اسماعیل آمد و شنید که پدر آمده بود، بسیار غمگین شد و از همسرش پرسید آیا پیامی برای من نگذاشت. زن گفت چرا. گفت سر در خانه ات… اسمعیل فورا آن زن را طلاق داد و از نزد خویش راند. چون فهمید پدرش به او گفته ((همسرت خوب و شایسته نیست او را طلاق بده و زن دیگری بگیر که شایسته مقام و شأن تو باشد.))

تعبیر آستانه از دیدگاه «خانم آتیانوس»:

«خانم آتیانوس» نیز می گفت: در بخشی عظیم از یونان تا همین چندین سال پیش جوانان وقتی عاشق می شدند و تصمیم می گرفتند خانه و زندگی مستقل تشکیل دهند، بطور سنتی خجالت می کشیدند عشق خود را با پدر و مادر در میان نهند. معمولا رسم بر این بود که جوانها آستانه و یا در خانه را تعمیر می کردند و رنگ می زدند. به این ترتیب پدر و مادر می فهمیدند پسرشان عاشق شده و موجبات ازدواج را فراهم می آوردند و برای او به خواستگاری می رفتند.

پس می بینیم که همه جا بین زن و آستانه رابطه ای هست و این رابطه که از دیر زمان وجود داشته، در خوابهای ما نیز تجلی و تجسم می یابند.

تعبیر خواب جانور در آستانه

اگر بیننده خواب ببیند از سر در خانه اش آب باران صاف و روشن فرو می ریزد و به اندازه و مقدار آن آب که می چکد، نعمت و رفاء نصیب او می شود و چنانچه آب کدر و گل آلود و کثیف باشد، دچار غم و اندوه می گردد.اگر آن آب باران متعفن باشد یک بیماری در انتظار اوست.

اگر بیننده خواب ببیند در آستانه خانه اش یک جانور خطرناک خوابیده و یا کمین کرده، باید از گزند دشمنان خائف باشد و خویشتن را حفظ کند. این حالت گویای آن است که بدخواهی درون خانه او وجود دارد که با وجود اهلیت، دانسته و یا ندانسته، به عمد و یا به سهو دشمنی می کند و زیان می رساند.

اگر آن جانور متحرک بود، دشمنی است نیرومند و بزرگ.

اگر آن جانور ساکن و خوابیده بود، باز هم احتمال خطر و روبرویی با زیان هست، اما زمان و فرصت احتراز نیز وجود دارد که بیننده خواب می تواند خویشتن را از گزند دشمن حفظ کند.

اگر بیننده خواب ببیند که سر در خانه اش ناگهان بر سر او فرو ریخت، به هیج وجه خوب نیست. زیرا احتمال هلاک در بین است. خواب او می گوید خطرهایی در کمین او هست که باید خود را مصون نگه دارد.

نقوش و کاشی کاری و رنگ آمیزی آستان و رواق خانه تجسمی است از پرداختن به امر باطل و انجام کارهای بی سود که نه دنیوی دارد و نه اخروی.

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب