گام 1 -

بلند گو های بسیاری در بازار وجود دارند که به وسیله برق و باتری و با استفاده از اتصال با سیم و بی سیم به موبایل برای شما موزیک با کیفیت بالا و صدای بلند تر پخش خواهد کرد .

حتی تلوزیون ها و ضبط صوت های جدید نیز از ارتباطات بیسیم پشتیبانی می کنند . اما در اینجا قصد داریم آموزش ساخت بلندگوی ساده برای موبایل را به شما ارائه کنیم که بدون هیچ گونه از این امکانات و هزینه ها خودتان می توانید درست کنید و از استفاده از آن لذت ببرید . البته این بلندگوی ساده جای بلندگو هایی که در بازار وجود دارند و در بالا توضیح داد را به هیچ وجه نمی گیرد ولی شاید یک کاردستی برای تقویت صدا و یک اسپیکر موقت برای شما باشد که نیاز شما را برطرف کند .

برای ساخت این اسپیکر ساده به ابزار پیچیده ای نیاز ندارید ، تنها به یک عدد رول خالی دستمال نیاز دارید ، البته از رول های مشابه هم می توانید استفاده نمایید .

شاید به تعدادی مهره یا پلاستیک هم برای پایه نیاز داشته باشید .

قیچی و کاتر

کمی رنگ و سلیقه و حوصله

خوب برای ساخت از اندازه گرفتن عرض و ضخامت تلفن همراه شروع می کنیم . مستطیلی که عرض و ضخامت تلفن همراه شماست را بر روی رول خالی دستمال کاغذی بکشید البته دقت کنید که حتما باید بلندگوی موبایل شما در این قسمت از گوشی قرار داشته باشد .

سپس به وسیله کاتر یا قیچی به دقت این مستطیل را ببرید و رول خالی دستمال کاغذی را دقیقا به اندازه تلفن همراه خود برش دهید . چک کنید که اندازه تلفن همراهتان باشد . قسمت بلندگوی گوشی را از این حفره رد کنید . بلندگوی گوشی باید درون رول دستمال کاغذی قرار بگیرد .

خوب ساخت بلندگوی به پایان رسید ، حالا بقیه مراحل به سلیقه شما بستگی دارد .

می توانید برای بلندگویتان پایه بگزارید و با چسب بچسبانید . یا رنگ آمیزی کنید و بر روی آن طرح بکشید .

چگونه یک بلندگوی ساده برای موبایل بسازیم ؟

از نظر کاربردی و اکوستیکی به دلیل وجود فضای خالی درون رول دستمال کاغذی با بازتاب صدا از دیواره ها صدای موبایل تقویت می شود و از کناره ها خارج می شود .

از نظر مواد استفاده شده هر چه ماده ای که استفاده می کنید سفت تر و سخت تر باشد کیفیت صدای خروجی نیز بیشتر می شود ، مثلا اگر به جای رول خالی دستمال کاغذی از لوله پولیکا استفاده کنید احتمالا کیفیت صدای بهتری خواهید داشت . البته من خودم امتحان نکردم .