ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

چهار × پنج =

بستن
بستن

بستن شبکه به روش work group چگونه است ؟

بستن شبکه به روش work group چگونه است ؟

بستن شبکه به روش work group چگونه است ؟

ساده ترین نوع دسته بندی منطقی می‌باشد که کامپیوتر ها را در یک گروه کاری قرار می دهد تا بتوانند از منابع یکدیگر استفاده کنند. به این دلیل به این شبکه ها Peer-To-Peer گفته می شود که هر کامپیوتر هم می تواند نقشServer داشته باشد و هم نقش Client. به طور پیش فرض شبکه ها در ویندوز به صورت work group هستند. برای مشاهده این قسمت ابتدا بر روی My Computer راست کلیک کرده و گزینه ی Propertis را انتخاب کنید. سپس تب دوم یعنی Computer Name را انتخاب کنید.

در این قسمت می توانید با کلیک بر روی گزینه یChange تنظیمات را مشاهده کنید. در فیلد آخر کهWork Group است، می توانید یک نام دیگر برای گروهتان در نظر بگیرید و بدین صورت کامپیوتر های موجود در شبکه را دسته بندی کنید. مثلن ۵ کامپیوتر در گروه IT و ۵ کامپیوتر در گروه Computer. این نکته بسیار مهم است که قرار گرفتن کامپیوتر ها در دسته های گوناگون، باعث مسدود شدن دسترسی به منابع آنها نمی شود. در واقع ۲ کامپیوتر می توانند عضو دو گروه کاری متفاوت باشند اما در عین حال منابع یکدیگر را ببینند و در صورت لزوم ویرایش کنند. تنها فایده ی این دسته بندی های در هنگام جست و جو است.

به همین دلیل این نوع شبکه ها، جز شبکه هایی با امنیت پایین(Low Security) هستند. حال سوالی که مطرح می شود این است که آیا هر کامپیوتری با وصل کردن کابل شبکه می تواند وارد این چرخه شود و از منابع بقیه کامپیوتر ها استفاده کند؟ جواب منفیست. درسته گفتیم این شبکه ها Low Security هستند اما نه انقدر.

LSD

هر کامپیوتر بخشی به نامLSD(Local Security Database) دارد که اطلاعات مربوط به کاربران را در خود ثبت می کند. LSDهر کامپیوتر نیز متعلق به خود آن کامپیوتر است. این قسمت از طریق راست کلیک کردن بر روی My Computer و انتخاب Manage و سپس local users and groups قابل دسترسی است. در شبکه های work group برای اتصال به کامپیوتر دیگر، باید یک User و Pass وارد کرد که این دو، همان نام کاربری و پسورد شما در ویندوز هستند. بعد از وارد کردن این اطلاعات، کامپیوتر میزبان در LSD خود به دنبال این اطلاعات می گردد و اگر User و Pass شما در LSD آن موجود بود، به شما اجازه ی دسترسی می دهد.

نکته ای که اینجا وجود دارد این است که اگر شما در کامپیوتر خود دارای حساب Admin هستید اما در کامپیوتر دیگر به عنوان یک کاربر معمولی تعریف شده اید، در هنگام اتصال به آن کامپیوتر شما تنها اجازه ی دسترسی در حد یک کاربر معمولی را دارید. بنابراین در شبکه های work group چیزی که اهمیت دارد کامپیوتر میزبان است و نه کامپیوتر میهمان.   ویژگی: به نظر میرسد تنها ویژگی این نوع شبکه ها نصب و راه اندازی فوق آسان و همچنین هزینه ی کم باشد.

مطالب مرتبط


گام 1 - گام

قبل از هر چيز بايد کامپيوترها در يک بستر ارتباطي مناسب و با رعايت استانداردهاي مربوطه با هم ارتباط برقرار نمايند .

به نحوه همبندي کامپيوترها توپولوژي گويند . در اينجا فرض مي کنيم شبکه محلي ما داراي 10 کامپيوتر است .

در اين صورت تجهيزات زير مورد نياز است :

- تعداد 10 کامپوتر که مي تواند يکي از سيستم عامل هاي Windows 8، Windows 7 ، Windows 2008 ، Windows XP روي آن نصب شده باشد .

- 20 عدد کانکتور يا سر سيم RJ-45

workgrop (6)

به ازاي هر کامپيوتر 2 عدد سر سيم لازم است

پريز ديواري (Keystone) به تعداد کامپيترهاي موجود (بستگي به طراحي کابل کشي دارد)  

 

workgrop (7)

نکته: در صورتيکه از پريز ديواري استفاده شود ، تعداد سرسيم (کانکتور RJ-45) بايد سه برابر تعداد کامپيوترها باشد .

يک دستگاه با سرعت 100Mb/s ، هاب و سوئيچ هاي موجود در بازار 5 ، 8 ، 16 و 32 پورت مي باشند . براي مثال ، ما نياز به يک هاب يا سوئيچ 16 پورت داريم  

workgrop (5)

يک دستگاه Crimping Tools يا آچار شبکه    

workgrop (1)

کابل UTP از نوع CAT5e به مقدار مورد نياز  

workgrop (4)

ارتباط بين هر کامپيوتر و هاب از طريق کابل برقرار مي شود . مقدار کابل مورد نياز برابر است با مجموع فاصله هر کامپيوتر با هاب - کارت شبکه PCI به تعداد کامپيوترهاي موجود

نصب درايور کارت شبکه اولين قدم ، نصب کارت شبکه کامپيوترها مي باشد .

ابتدا سيستم ها را باز کرده ، سپس کارت شبکه را داخل اسلات هاي PCI جا بزنيد .

پس از نصب ، سيستم را روشن و درايور کارت شبکه را نصب نمائيد . بعضي از مادربوردها داراي کارت شبکه Onboard مي باشد و نصب درايور آنها توسط سي دي مادربورد انجام مي گيرد .

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب