ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با نرم افزار Eraser فایل ها را بدون بازگشت پاک کنیم؟

چگونه  با نرم افزار Eraser فایل ها را بدون بازگشت پاک کنیم؟

چگونه با نرم افزار Eraser فایل ها را بدون بازگشت پاک کنیم؟

با توجه به نرم افزار های مختلف ریکاوری بسیاری از کاربران همیشه نگران این هستند که اطلاعات شخصی آنها حتی بعد از پاک کردن به صورت دائم پاک نشود. چون فایل ها بعد از پاک شدن حتی از سطل آشغال ویندوز ، بازهم قابل بازیابی هستند.

در ویندوز اگر فایل مهمی را پاک کنید جای نگرانی نخواهد بود چون فایل ها بعد از پاک شدن حتی از سطل آشغال ویندوز ، بازهم قابل بازیابی هستند البته تا زمانی که در بازه ی بین پاک کردن فایل و ریکاوری آن ، مجددا فایلی را در آن فضا فرار ندهید.

دلیلش این است که هیچ وقت فایل شما به صورت کامل پاک نمی شود در حالی که ویندوز اعلام میکند فضای مربوطه آزاد شده و شما میتوانید فایلی دیگر در این فضا جایگزین کنید.

از این رو جهت بازگرداندن فایل های پاک شده کامپیوترتان می بایست از نرم افزار های ریکاوری استفاده نمایید.

بازیابی فایل های پاک شده ای که بعد از حذف آنها اطلاعات دیگری جایگزین شده است سخت می باشد و نیاز به متدهای پیشرفته ای برای بازگشت اطلاعات است.

پس اگر قصد دارید درایور و یا هارد خود را به فرد دیگری بفروشید و میخواهید از کامل پاک شدن اطلاعات و غیر قابل بازگشت بودن فایل هایتان اطمینان حاصل کنید؛ می بایست علاوه بر پاک کردن فایل هایتان ، فضای پنهان اختصاص داده شده به فایل های پاک شده در درایورتان را نیز پاک کنید که اینکار با کمک بازنویسی فایل قدیمی امکان پذیر است.

این برنامه ها به شما برای حذف دائمی فایل ها و جلوگیری از غیرقابل بازگشت بودن اطلاعاتتان کمک خواهد کرد.

توجه داشته باشید قبل از استفاده از این ابزار حتما از پاک کردن اطلاعات مربوطه اطمینان کسب کنید زیرا بعد از پاک کردن اطلاعات با استفاده از این برنامه ها اطلاعات شما حتی با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری غیرقابل بازگشت خواهد بود. نرم افزاری که به شما در زیر معرفی میکنیم با ویندوز ویستا ، ۷ ، ۸ ، ۸٫۱ و وبندوز ۱۰ سازگاری دارد.

مطالب مرتبط


گام 1 - با نرم افزار Eraser

با نرم افزار Eraser

نرم افزار Eraser قطعا یک ابزار جدی و متمرکز با برخی ویژگی های پیشرفته نسبت به دیگر ابزارها است. این ابزار علاوه بر اینکه این امکان را به شما میدهد تا طبق زمان بندی فایل های خود را پاک کنید ، ویژگی های دیگری از جمله تکه تکه کردن فایل ها ، پوشه ها ، پاک کردن فضای آزاد یا فضای سطل آشغال در زمان های خاص و یا راه اندازی مجدد سیستم را نیز در اختیار شما قرار میدهد.

این ابزار از ۱۳ الگوریتم مختلف برای پاک کردن استفاده میکند.

در این برنامه شما میتوانید از یکپارچه سازی برنامه با ویندوز اکسپلورر برای باز کردن فایل های قفل شده قبل از پاک کردن آنها بهره ببرید.

برای پاک کردن اطلاعات درایور موردنظر میتوانید از کلیک راست ویندوز اکسپلورر استفاده کنید و در آخر از طریق این ابزار میتوانید چندین فایل را برای جایگزین کردن اطلاعات پاک شده انتخاب کنید که نرم افزار این روش را “plausible deniability” یا مداخله گر قابل قبول نام گذاری کرده است.

4

اطلاعات مطلب

  • نرم افزار
  • 905 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - شنبه, 05 ژانویه 19, 11:21 ب.ظ

دیدگاه کاربران

  1. blank
    مونسی - 2019/08/19 - 9:50 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب