گام 1 - موس و کیبورد بیسیم برای کامپیوتر

برای اینکار شما نیاز به برنامه رایگان فوق العاده کوچک و کاربردی Remote Mouse دارید.

ابتدا نرم افزار مخصوص سیستم عامل کامپیوتر خود را دانلود و بر روی سیستم نصب کنید. (ویندوز – مک)

1

سپس PC خود را به شبکه وای فای متصل و نرم افزار را اجرا کنید،نرم افزار به صورت کوچک شده اجرا و به پی سی شما یک آی پی میدهد.کار شما در این قسمت تمام شد و پس از آی پی گرفتن نوبت به گوشی میرسد.

 ابتدا اپ (App) مخصوص سیستم عامل گوشی خود را از سایت اصلی برنامهدانلود و سپس بر روی گوشی اندرویدی یا آی او اس خود نصب کنید (برای دستگاه های اندورید میتوانید از سرویسی که قبلا معرفی کرده بودیم فایل نصب apk برنامه را دانلود کنید)

پس از نصب و اجرا برنامه، wifi گوشی خود را روشن و وارد برنامه شوید.

2

پس از ورود نرم افزار به شما نکاتی را نمایش میدهد که مرحله به مرحله آنها را رد کنید.در مرحله آخر Start را انتخاب کنید.

سپس وارد محیط اصلی برنامه میشوید،Remote Mouse شروع به جستجو شبکه میکند و سیستم هایی که میتوانید به آنها متصل شوید را در بخش Select a Computer نمایش میدهد.کامپیوتر مورد نظر را انتخاب کنید.

3

پس از انتخاب کامپیوتر ،برنامه نکات آموزشی برای کار کردن با بخش وایرلس نمایش میدهد نکاتی مثل نحوه کلیک،دابل کلیک،اسکرول کردن و.. که پیشنهاد میکنیم حتما این نکات را مشاهده کنید.

4

تقریبا تمام شد،صفحه اصلی برنامه را مشاهده میکنید،حالا کل صفحه نمایش گوشی شما به یک کنترلر بیسیم تبدیل شده است،کافیست محیط سبز رنگ برنامه را لمس کنید تا ببینید که نشانگر موس کامپیوتر شما حرکت خواهد کرد! (مثل تاچ پد لپ تاپ)

5

در پایین برنامه منو کاربری قرار دارد،برای استفاده از کیبورد آیکن آن را انتخاب کنید،کیبورد گوشی نمایش داده میشود که همان کیبورد وای فای سیستم شما خواهد بود،حالا  برای تست اگر یک فایل متنی (text) در سیستم ایجاد و وارد محیط آن شوید براحتی میتوانید با کیبورد گوشی خود از راه دور در آن تایپ کنید!

6

7

کلمات تایپ شده در محیط سبز رنگ برنامه نیز نمایش داده میشود!