گام 1 - عملکرد خود را تحلیل کنید!

عملکرد خود را تحلیل کنید!

بیایید خودتان را به جای گوگل بگذارید. اگرهدف اصلی شما نمایش مرتبط ترین نتایج به بازدیدکنندگان باشد، پس شما باید بتوانید نتایج را بر اساس وزن وب سایت ها آماده کنید. اما با میلیونها جستجو که در طول روز انجام می شود، بازدیدکنندگان می توانند با نمایش انتخابشان یک نیروی کمکی در این رقابت بین موتورجستجوها باشند .

به عنوان مثال :

اگر وب سایت شما برای کلمه (تارنما) در رده چهارم قرارگرفته باشد، اما بیش از ۷۰ درصد کاربران برروی نتیجه پنجم کلیک کنند. پس به نظر می آید که وب سایت شما باید در رده ۵ و وب سایت رده ۵ در جایگاه شما قرار بگیرد.

موقعیت وب سایت آنها قاعدتا بهتر خواهد شد چون تعداد کلیک های بیشتری نسبت به شما برروی وب سایت آنها می شود. که بر این اساس سایت های محبوب و معروف تری در رده های بالاتر قرار می گیرند چون کاربران را به مرتبط ترین نتیجه می رسانند.

به عنوان یک بهینه ساز ممکن است به نظر بیاید که این کار باعث می شود که توانایی شما برای نگه داشتن یک وب سایت در نتایج برتر کاهش یابد، در حالی که این نتیجه گیری درست نیست.

گام 2 - نگهداری و افزایش رتبه

نگهداری و افزایش رتبه

برای بهبود موقعیت وب سایت خود در نتایج جستجو و افزایش این رتبه، شما باید به پنل مدیران وب سایتهای گوگل Google Webmaster Tools دسترسی داشته و آن را تایید کرده باشید .
زمانی که این کار انجام شد شما حدود ۱ الی ۲ هفته وقت نیاز دارید تا اطلاعات در مورد وب سایت شما جمع آوری شوند.

زمانی که این جمع آوری اطلاعات به اتمام رسید شما یک نمونه بزرگ از کلمات کلیدی که جستجو شده و کاربران در آن نتایج برروی وب سایت شما کلیک کرده اند، خواهید داشت.

این اطلاعات به شما خواهد گفت که برای هر کلمه چه تعداد کلیک دریافت کرده اید و در حال حاضر در نتایج هر کلمه وب سایت شما در چه رتبه ای قرار گرفته است . بیشترین کلمات جستجو شده و موقعیت خود را در نتایج مربوط به آن کلمه بررسی کنید .

گام 3 - راهکارهای افزایش کلیک کاربران برروی وب سایت شما

راهکارهای افزایش کلیک کاربران برروی وب سایت شما

برای افزایش کلیک کاربران برروی وب سایت شما، شما چند کار می توایند انجام دهید.  اولین قدم این است که ۱۰ وب سایت های رقیب که در کلمه مورد نظر شما در صدر نتایج جستجو هستند، شناسایی کنید. در مرحله بعد سعی کنید تا موقعیت آنها را شناسایی کنید.

همانطور که وب سایت شما در روز یا هفته ها، موقعیت های گوناگونی دارد و تغییر رتبه می دهد،آنها نیز به همین صورت هستند. سعی متوجه شوید که آیا آنها در موقعیت مثلا ۵ ثابت مانده اند یا به موقعیت های پایین تر رفته اند.اگردیدید که وب سایت آنها به طور مرتب تغییر رتبه می دهد پس موتور جستجو در حال بررسی موقعیت آنها و درصد کلیک شدن برروی آنها است .

گام 4 - اقدام شما در زمینه سئو

حالا شما باید موقعیت فعلی آنها را شناسایی و با موقعیت خود مقایسه کنید. از خود یک سری سوالات بپرسید که منجر به دریافت اطلاعات مورد نیاز شما می شود.

از جمله:

تیتر وب سایت آنها جذاب است یا نه؟
صفحه ای که در نتایج بالا آمده است، صفحه اصلی است یا یکی از صفحات داخلی ؟
صفحه آنها به عنوان یک سر تیتر مطالب است؟
آیا صفحه آنها مستقیما راه حلی برای کلمه جستجو شده ارایه می دهد؟
توضیحات صفحه مورد نظر کوتاه است یا یک تگ Meta عادی است ؟
آیا آنها تخفیف خاصی ارایه می دهند ؟

حالا شما این پاسخ ها را در سایت خود پیاده کنید. شماقصد دارید تا متوجه مشکل وب سایت خود بشوید و با رفع آن موقعیت خود را نتایج جستجو افزایش دهید .
در مرحله بعد، فایل نقشه سایت خود را که در گوگل وارد کرده اید، به روزرسانی کنید و و به طور مرتب موقعیت خود و درصد کلیک کاربران را از طریق پنل مدیران وب سایتهای گوگل ( Google Webmaster Tools ) بررسی کنید.