ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

1 × پنج =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی  10:38:02 *** 1398/04/31: قیمت فروش دلار 11900 تومان و قیمت فروش یورو 13800 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها دوشنبه 1398/04/31::: مردم سالاری: بیت کوین قانونی می‌شود; استخراج ارزهای دیجیتال در ایران، آخرین مراحل قانونمند شدن خود را طی می‌کند. به‌نظر می‌رسد در سال‌های آینده یک صنعت پیشرو و مولد در ایران ایجاد شود: صنعت استخراج ارزهای دیجیتال. *** شرق: پرونده نور چشمی ها روی میز مجلس *** ایرانپازل ساماندهی مؤسسات مالی تکمیل می شود; نظارت بانک مرکزی بر قرض‌الحسنه‌ها; – از بیش از 3 هزار صندوق قرض‌الحسنه فعال تنها حدود 940 صندوق زیرنظر سازمان اقتصاد اسلامی است; بیش از 3 هزار صندوق قرض‌الحسنه که تاکنون از دایره نظارت بانک مرکزی مستثنی بودند به برنامه ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری افزوده می‌شود. *** اطلاعات: اعترافات سیاستمدار استعمارگر پیر; وزیر خارجه پیشین انگلستان: ایرانی‌ها برای عصبانیت از روباه مکار و استعمارگر دلایل خوبی دارند *** ابتکار: شکایت از عیسی کلانتری در پرونده‌ طرح‌های گردشگری تنگ‌تکاب خوزستان و آشوراده گلستان به کجا رسید؟ در طول یک سال گذشته نام عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست و معاونانش در چندین پرونده قضایی به چشم می‌خورد، پرونده‌های که با شکایت فعالان محیط‌زیست تشکیل شده است. *** کیهانتحمیل اقتدار ایران به انگلیس و آمریکا خبر اول دنیا; تحمیل اقتدار ایران به انگلیس و آمریکا در صدر اخبار جهان قرار گرفت. ***دنیای اقتصاد: حیاط خلوت در طرح مدیریت تعارض منافع معرفی شد; جاهای خالی پازل ضد فساد; مرکز پژوهش‌های مجلس خانه‌های ناتمام در پازل ضدفساد را معرفی کرد. این شناسایی در قالب تحلیل طرح مدیریت تعارض منافع انجام شد. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه اطلاعات کامپیوتر را با یک ماشین مجازی به اشتراک بگذاریم؟

چگونه اطلاعات کامپیوتر را با یک ماشین مجازی به اشتراک بگذاریم؟

00

ماشین‌های مجازی (Virtual machines) شبیه به کانتینر‌های ایزوله شده‌ هستند. سیستم‌عامل‌های مهمان موجود در ماشین‌های مجازی نمی‌توانند به فایل‌های کامپیوتر شما دسترسی پیدا کنند. به همین خاطر شما باید یک پوشه مشترک (Share Folder) در نرم‌افزار‌هایی شبیه به VirtualBox یا VMware ایجاد کنید تا به راحتی بتوانید فایل‌ها را بین دو سیستم عامل مهمان و میزبان به اشتراک بگذارید.

برای اینکه سیستم‌عامل مهمان (یا همان سیستم عامل در ماشین مجازی) را متوجه انجام اینکار کنید، ماشین مجازی باید پوشه مشترک را شبیه به پوشه اشتراک شبکه فرض کند و این پوشه در آن ساخته شود.بعد از انجام اینکار سیستم‌عامل مهمان می‌تواند شبیه به پوشه‌های اشتراک‌گذاری در اینترنت به پوشه ایجاد شده بر روی پی‌سی نیز دسترسی داشته باشد.

مطالب مرتبط


گام 1 - ماشین مجازی VirtualBox

 

همانطور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، برای دسترسی به فایل‌ها از طریق هر دو سیستم عامل باید پوشه مشترکی را بین آن دو ایجاد کنید. ویژگی اشتراک پوشه (Shared Folder) در ماشین مجازی VirtualBox و در هر دو سیستم‌عامل‌های مهمان ویندزو و لینوکس شبیه به یکدیگر کار می‌کند. برای استفاده از آن شما نیاز دارید تا یک Guest Additions را در سیستم‌عامل مهمان ماشین مجازی خود نصب کنید. بدین منظور بر روی تب Devices کلیک کنید و سپس در حالی که ماشین مجازی در حال کار است بر روی گزینه Insert Guest Additions CD image کلیک کنید و شروع به نصب آن در ماشین مجازی کنید.

VirtualBox 2

 

 

 

بعد از نصب بر روی تب بالایی Machine کلیک کنید، به Settings ماشین مجازی بروید و گزینه Shared Folders را انتخاب کنید. در اینجا شما می‌توانید هرگونه پوشه اشتراکی که از قبل ساخته‌اید را مشاهده کنید. اما اگر تا کنون چنین پوشه‌ای نساخته‌اید: به طور کلی در این بخش شما دو نوع پوشه اشتراکی خواهید دید که نوع اول آن ساخت پوشه‌های دائمی‌ (Permanent Folders) است که تا زمان حذف نشدن به عنوان پوشه اشتراک گذار، فایل‌‌ها را به اشتراک می‌گذراد. نوع دوم پوشه‌های موقتی (Transient Folders) هستند که به محض ری‌استارت کردن یا خاموش کردن ماشین مجازی حذف می‌شوند.

 

VirtualBox 3

در این محل برای اضافه کردن یک پوشه جدید اشتراکی می‌توانید بر روی دکمه اضافه کردن یا Add کلیک کنید یا با کلیک راست بر روی لیست موجود، گزینه Add Shared Folder را انتخاب کنید. مسیر قرارگیری پوشه ایجاد شده همان محلی است که به شما آدرس داده شده است و با همان نامی که انتخاب کرده‌اید در سیستم عامل میزبان (سیستم عامل اصلی که بر روی سیستم خود نصب دارید) قرار خواهد گرفت.

به صورت پیش‌فرض ماشین مجازی امکان کامل خواندن/نوشتن (Read/Write) را برای برای پوشه اشتراکی فراهم می‌کند. اما اگر می‌خواهید آزادی ماشین مجازی را محدود کنید و سیستم عامل موجود بر روی آن تنها بتواند فایل‌های سیستم‌عامل میزبان را از طریق پوشه اشتراک بخواند یا اینکه امکان انتقال فایل یا ایجاد فایل را نداشته باشد، گزینه Read-only را تیک بزنید.

همچنین اگر تیک گزینه Auto-mount را بزنید، سیستم‌عامل مهمان موجود در ماشین مجازی، به طور خودکار با هر بار بوت شدن ویژگی اشتراک پوشه را نیز فعال می‌کند. گزینه Make Permanent نیز باعت می‌شود پوشه اشتراکی تبدیل به پوشه پیش‌فرض ماشین مجازی شود (همیشه حضور داشته باشد).

 

VirtualBox 4

اگر از سیستم‌عامل ویندوز در ماشین مجازی استفاده می‌کنید (به عنوان سیستم عامل مهمان)، شما باید پوشه اشتراکی را همچون یک فایل اشتراک شبکه ببینید. مرورگر پرونده (در ویندوز8 با نام: This PC) ویندوز را باز کنید و همچون شکل زیر بخش Network را انتخاب کنید و به دنبال VBOXSRV بگردید.

 

VirtualBox 5

همچنین می‌توانید با چند دستور این پوشه را مونت کنید. با استفاده از دستور زیر در ویندوز و جایگذاری NAME با اسم پوشه اشتراک خود اینکار را انجام دهید:

net use x: vboxsvrNAME

از دستور زیر در لینوکس استفاده کنید و به جای NAME از اسم پوشه اشتراک استفاده کنید. مسیر mnt/folder/ نیز مسیر پوشه اشتراکی است. لازم به ذکر است که شما پیش از استفاده این دستور، باید پوشه را ساخته باشید.

mount -t vboxsf NAME /mnt/folder

 

VirtualBox 6

گام 2 - ماشین مجازی VMware

 

ویژگی اشتراک پوشه‌ها (Shared Folders) در ماشین مجازی Vmware نیز در هر دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس قابل ایجاد است. اما ابتدا شما باید VMware Tools را بر روی ماشین مجازی خود نصب داشته باشید تا بتوانید از این ویژگی استفاده کنید. در منوی ماشین مجازی باید گزینه مربوط به نصب یا آپدیت VMware Tool را بیابید (اگر نسخه مورد استفاده شما آخرین نسخه نباشد باید آن را آپدیت کنید).

VMware 1

 

بعد از آن به پنجره تنظیمات ماشین مجازی بروید: برای مثال در ماشین مجازی Vmware باید از بخش بالا، تب Player را انتخاب کنید، به بخش Manage بروید و در نهایت بر روی Virtual Machine Settings کلیک کنید. با کلیک بر روی تب Options و انتخاب Shared Folders می‌توانید به گزینه فعال سازی این ویژگی (پوشه اشتراکی) دسترسی پیدا کنید.

پوشه‌ای را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، از همین محل اضافه کنید. همه این پوشه‌ها در ماشین مجازی با نامی که شما انتخاب کرده‌اید نشان داده می‌شوند. به صورت پیش‌فرض ماشین مجازی Vmware به شما دسترسی کامل برای خواندن/نوشتن (Read/Write) فایل‌‌ها را می‌دهد. اما با انتخاب گزینه Read-only همچون ماشین مجازی قبلی می‌توانید توانایی نوشتن در درون پوشه را از ماشین سلب کنید.

 

VMware 2

پوشه اشتراکی شبیه به پوشه اشتراک شبکه اینترنت در سیستم‌عامل ویندوز مهمان ظاهر خواهد شد. با اسم vmware-host می‌توان آن را یافت.

 

VMware 3

با تیک گزینه «Map as a network drive in Windows guests» سرعت انتقال و استفاده از پوشه اشتراک گذاری را می‌توانید بیشتر کنید. و به جای اینکه به دنبال فایل‌های اشتراکی شبکه بگردید، پوشه اشتراک فایل با استفاده از این ویژگی دارای یک درایو خاص می‌شود و در پنجره درایو‌های کامپیوتر شما به نمایش در می‌آید.

 

VMware 4

اگر از سیستم‌عامل لینوکس مهمان استفاده می‌کنید، بنابراین باید پوشه اشتراک Vmware را در مسیر mnt/hgfs/ در دایرکتوری ریشه پیدا کنید.

این نکته را در ذهن داشته باشید؛ اگر از چند ماشین مجازی استفاده می‌کنید پس باید برای هر کدام جداگانه پوشه اشتراک بسازید. همچنین در هنگام استفاده از پوشه‌های اشتراکی باید بسیار مراقب باشید، زیرا اگر ماشین مجازی شما در خطر ویروس باشد، ویروس می‌تواند از ماشین مجازی خارج شود و محتویات درون پوشه اشتراک را نیز آلوده کند.

اطلاعات مطلب

  • کامپیوتر و الکترونیک
  • 332 بازدید
  • (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
    Loading...
  • آخرین ویرایش توسط : mousavi - سه شنبه, ۲۹ تیر ۹۵, ۵:۴۰ ق٫ظ
  • ZOOMiT

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.