ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه از آنفولانزای خوکی پیشگیری کنیم؟

چگونه از آنفولانزای خوکی پیشگیری کنیم؟

 

ویروس H1N1 یا آنفولانزای خوکی یکی از بیماریهای فراگیر است که تا کنون تحت کنترل بوده است. در این چگونه به روش های پیشگیری و کنترل آنفولانزای خوکی پرداخته می شود.

چگونه

۱

چگونه از آنفولانزای خوکی پیشگیری کنیمپیش از فصل سرما واکسن آنفولانزا بزنید. یکی از ویروسهای موجود در واکسن آنفولانزا، ویروس H1N1 یا آنفولانزای خوکی می باشد. بنابر این، تزریق واکسن آنفولانزا پیش از شروع فصل سرما در هر سال شانس ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.

۲

چگونه از آنفولانزای خوکی پیشگیری کنیمدر فصل شیوع آنفولانزای خوکی سعی کنید کمتر با همدیگر دست بدهید و تعداد شستشوی دستهایتان را با آب و صابون افزایش دهید.

۳

چگونه از آنفولانزای خوکی پیشگیری کنیماز ماسک استفاده کنید. از آنجا که تنها راه ورود ویروس آنفولانزای خوکی به بدن از راه تنفسی می باشد، با استفاده از ماسک می توانید تا حد زیادی از ورود ویروس به بدنتان جلوگیری کنید.

۴

چگونه از آنفولانزای خوکی پیشگیری کنیمعلائم آنفولانزای خوکی را بشناسید. علائم این بیماری مانند بسیاری دیگر از انواع آنفولانزا تب بیشتر از ۳۸ درجه سانتیگراد، سرفه، گلو درد، بدن درد، سر درد، لرز، خستگی و ضعف جسمانی است. علاوه بر این علائم، اسهال و استفراغ نیز می تواند از علائم این بیماری باشد. تنها راه تشخیص آنفولانزای خوکی (H1N1) از سایر انواع آنفولانزا آزمایش و نمونه گیری است.

۵

چگونه از آنفولانزای خوکی پیشگیری کنیمبه پزشک مراجعه کنید. اگر علائم بیماری آنفولانزای خوکی را در خودتان حس می کنید طی ۴۸ ساعت به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بخوانید:  چگونه انواع ماهیتابه را بشناسیم
 
۶

چگونه از آنفولانزای خوکی پیشگیری کنیمعوارض شدید و خطرناک بیماری را بشناسید. این علائم نیز ممکن است از عوارض آنفولانزای خوکی (H1N1) باشند. در صورت مشاهده هر کدام از علائم سریعا و بطور اورژانسی به پزشک مراجعه کنید: – تنگی نفس و یا اختلال در تنفس – فشار یا درد در ناحیه شکم یا قفسه سینه – سرگیجه ناگهانی – گیجی – استفراغ شدید – عوارض شدید در کودکان و نوزادان شامل: تنفس سریع یا مشکل در تنفس، رنگ پوست آبی، عدم تمایل به نوشیدن مایعات، بی حالی، بدخلقی

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب