ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه آدرس ایمیل جیمیل ، یاهو ، اوت لوک خود را به آدرس جدید تغییر دهیم ؟

چگونه آدرس ایمیل جیمیل ، یاهو ، اوت لوک خود را به آدرس جدید تغییر دهیم ؟

دلایل مختلفی برای تغییر آدرس ایمیل از یک سرویس دهنده به سرویس دهنده دیگر وجود دارد ؛ مثلا تغییر شغل و الزام برای استفاده از یک ایمیل جدید ، استفاده از سرویس دهنده های خاص برای ساخت ایمیل دانشگاهی یا این که آدرس ایمیل شما چندان مناسب نبوده و نهایتا مجبور شوید از سرویس های دیگر استفاده کنید. در ادامه نحوه انتقال کامل حساب ایمیل به حساب دیگر را می خوانید.

0

مطالب مرتبط


گام 1 - تغییر و انتقال آدرس ایمیل

ساخت حساب کاربری ( اکانت ) جدید در جیمیل و اوت لوک

دو موردی که برای راه اندازی و انتقال ایمیل به جیمیل جدید و.. باید به آن ها توجه داشته باشید ، سرویس دهنده انتخابی و نام ایمیل شما می باشد. در میان سرویس دهندگان مختلف ، در حال حاضر جیمیل ( Gmail ) و اوت لوک (Outlook) نسبت به سایرین قابلیت های بهتر و بیشتری دارند. همچنین محدودیت های سایر سرویس دهندگان را ندارند. مثلا در برخی از سرویس ها محدودیت هایی برای انتقال اکانت و دسترسی به ایمیل بعد از مدت زمان خاصی وجود دارد. این سرویس دهندگان معمولا مخصوص شرکت ها ، ادارات و دانشگاه ها هستند و بعد از اتمام دوره کاری یا تحصیل ، منقضی میشوند.

بخش بعدی نام ایمیلی است که انتخاب می کنید. نام هایی که انتخاب می کنید ، باید معمول باشد و به سادگی به خاطر سپرده شوند. ۳unboy2010@gmail.com یا  sarabe10arez00@outlook.com ، نمونه ای از آدرس های نامناسب هستند که پیشنهاد می کنیم از انتخاب نام های مشابه خودداری کنید.

 

انتقال ایمیل های حساب قدیمی به ایمیل جدید

برای انجام این مرحله ، نیاز است که دسترسی POP3 داشته باشید. اگر سرویس دهنده قبلی شما این دسترسی را نداشت ، به ناچار هر پیغام را فوروارد  ( Forward ) کنید. اگر تمامی ایمیل های شما در نسخه دستکتاپ Outlook وجود دارد ، می توانید این ایمیل ها را در فایل PST و با استفاده از IMAP ، وارد جیمیل خود کنید. کافی است جیمیل را در Outlook اضافه کنید و سپس فولدرها را داخل جیمیل بکشید و رها کنید.

در صورتی که سرویس دهنده شما از دسترسی POP3 برخوردار است، به سادگی می توانید فایل هارا منتقل کنید. در Outlook این کار به سادگی انجام پذیر است. ابتدا با استفاده از چرخ دنده موجود در گوشه سمت راست ، Options را انتخاب کنید و سپس روی Import email accounts کلیک کنید.

1

در سایر سرویس دهندگان مثلا برای انتقال ایمیل یاهو به ایمیل دیگر و.. می توانید با استفاده از بخش Advanced options انجام دهید. مطابق شکل زیر اطلاعات هر حساب خود را وارد می کنید و سپس ایمیل ها منتقل میشوند. دقت داشته باشید که این فرآیند ممکن است چند روز به طول انجامد.

2

فوروارد کردن ایمیل های قدیمی

زمانی که تنظیمات مربوط برای وارد کردن یا انتقال ایمیل های قدیمی را در جیمیل یا اوت لوک را انجام می دهید ، پس از تغییر جیمیل ، یاهو و.. ایمیل های قدیمی به صورت خودکار به ایمیل جدید ارسال میشوند. بنابراین نیازی به فوروارد کردن نیست. اما در جیمیل به مدت ۳۰ روز ، تنها پیغام های جدید فوروارد میشوند. در این مواقع و زمانی که ایمیل های قدیمی را با انجام مرحله قبلی که ذکر شد ، در حساب جدید خود مشاهده نمی کنید ، نیاز است که فوروارد کردن ایمیل های قدیمی را در آدرس قبلی ، انجام دهید.

در جیمیل با انتخاب Settings و کلیک روی تب Forwarding and POP / IMAP ، می توانید وارد تنظیمات مربوطه شوید.

3

 

Add a forwarding address را انتخاب کنید و آدرس ایمیل جدید خود را وارد کنید. در صورتی که می خواهید تنها برخی از ایمیل های قدیمی فوروارد شوند ، creating a filter link را انتخاب کنید.

برای Outlook ، ابتدا به بخش Options بروید و روی Email forwarding کلیک کنید. در کارد مربوطه آدرس ایمیل جدید را وارد کنید.قلق

تنظیم بخش پاسخ گویی خودکار برای ایمیل های قدیمی

در مرحله بعدی برای تغییر آدرس ایمیل لازم است که ایمیلی را جهت اطلاع رسانی به آن دسته از افرادی که هنوز پیغام های خود را به آدرس ایمیل قبلی شما ارسال می کنند ، بفرستید. برای این کار سیستمی جهت پاسخ گویی خودکار به هر ایمیل تعبیه شده است.

برای جیمیل ابتدا وارد بخش تنظیمات شوید ، صفحه را به پایین اسکرول کنید و در تب General ، بخش Vacation Responder را فعال کنید. روز اول را در بخش First day انتخاب کنید ، اما در  Last day ، تاریخی را وارد نکنید. موضوع و متن دلخواه خود را درج کنید و سپس تغییرات را ذخیره کنید.

5

در اوت لوک ابتدا به Options بروید ، روی بخش Sending automated vacation replies که در زیر Managing Your Account قرار گرفته است کلیک کنید. در مرحله بعدی عنوان و متن مد نظرتان را تایپ کنید و سپس تغییرات را ذخیره کنید.

6

به روزرسانی اکانت ها
این مرحله بدون شک سخت ترین قسمت در تغییر و انتقال آدرس ایمیل است. هر عملی که به صورت آنلاین انجام می دهیم ، نیازمند ثبت آدرس ایمیل است. بنابراین تغییر ایمیل و انتخاب آدرس جدید ، دسترسی به سایر حساب ها را با مشکل رو به رو می کند. متاسفانه راه ساده ای نیز برای این مرحله وجود ندارد و گاهی مجبور میشویم ساعت ها را صرف ورود به هر سایت و تغییر آدرس ایمیل قبلی کنیم. مسلما با استفاده از برنامه هایی نظیر LastPass و یا استفاده از ترفند های مشاهده پسورد های ذخیره شده توسط مرورگر ها ، می توانید راحت تر وارد هر اکانت خود شوید.

 

اطلاعات مطلب

  • نرم افزار
  • 485 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : النا زیدی - دوشنبه, 18 جولای 16, 4:40 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب